Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

Olta Xhacka

I “hëngri kokën” Olta Xhaçkës?! Gazeta spanjolle: Amant Josifi është “objektiv me vlerë të lartë”, arrestimi ka shkaktuar “tërmet” në Shqipëri

Amant Josifi, një shtetas shqiptar që ka shërbyer për dy vite si këshilltar në Ministrinë e Mbrojtjes të Shqipërisë, është arrestuar nëntë ditë më...

Berisha “zbulon” prapaskenat: Rama do e bënte Spiropalin ministre të Jashtme, por i doli një video ku takohej me Bajrat e Gjokën në Shkodër

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur sot pas përfundimit të seancës plenare ku u miratuan dekretet e shkarkimit dhe të emërimit të ministrave të rinj,...

Ministrat e kabinetit “Rama 3”, Kuvendi shkarkon të vjetërit dhe voton të rinjtë

Kuvendi i Shqipërisë ka votuar dekretet e shkarkimit dhe emërimit të ministrave, pasi Presidenti i Republikës i firmosi dhe i dërgoi ato në seancë...

TENDERI/ Lagështia “mbyt” Ministrinë e Jashtme, “nderi i fundit” i Olta Xhaçkës pas shkarkimit

Ministria e Jashtme, e drejtuar nga Olta Xhaçka, kërkon ndërhyrje urgjente për rikonstuksionin e ambienteve të jashtme të selisë diplomatike të Shqipërisë. Bëhet fjalë...

Nga Xhaçka te Krifca, ministret që Rama largoi nga kabineti qeveritar

Kryeministri Edi Rama ka bërë ndryshime në kabinetin qeveritar. Ndryshime të cilat i njoftoi gjatë mbledhjes së Asamblesë së Partisë Sociliste. Rama ka njoftuar propozimet...

Xhaçka i përgjigjet e prerë homologut grek: Drejtësia ka folur! S’ka vullnet politik që nxjerr Belerin nga qelia

Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka ka reaguar lidhur me deklaratat e bëra ditën e sotme nga homologu i saj grek, Giorgos Gerapetritis, i cili...

Ministrja e Kanadasë viziton nesër Tiranën, e pret homologia Olta Xhaçka

Ministrja e Punëve të Jashtme të Kanadasë, Melanie Joly, do të mbërrijë nesër për një vizitë zyrtare në Tiranë. Gjatë kësaj vizite ministrja do...

Shqipëria merr nesër presidencën e Këshillit të Sigurimit në OKB, Xhaçka: Do organizojmë debat të nivelit të lartë

Nesër, 1 shtator Shqipëria merr për herë të dytë Presidencën e Këshillit të Sigurimit të OKB. Ministrja e Jashmte, Olta Xhaçka tha se Shqipëria merr...

Fotografi nga “darka e fundit”, Arben Ahmetaj në tavolinë me burrin e ministres së PS

Politikani socialist dhe njëherësh ish-zv/kryeministër i Shqipërisë, Arben Ahmetaj rezulton në kërkim ndërkombëtar për shkak se SPAK e akuzon atë për vepra penale që...

Xhaçka: Anëtarësimi në BE objektiv ynë kombëtar, kemi dhe shumë detyra për të plotësuar

Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka tha në Këshillin Kombëtar për Integrimin Europian, tha se Shqipëria ka bërë progrec drejt rrugës për në BE, mirëpo...

Lajmet e fundit