Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
2.1kmh
75 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

Oliver Varhelyi

Zgjerimi i BE deri në 2023, Edi Rama përshëndet angazhimin e Varhelyi: Komisioneri që nuk na zhgënjeu edhe në kohë të vështira

Kryeministri Edi Rama ka përshëndetur angazhimin e komisionerit për zgjerimin Oliver Varhelyi, për anëtarësimin e vendeve të Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Evropian. Reagimi vjen...

Varhelyi: BE-ja çmon pozicionin e Kosovës ndaj Rusisë

Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, që vizitoi edhe pjesën veriore të Kosovës, bëri thirrje për zbatimin e marrëveshjeve Kosovë-Serbi. Komisioneri...

Theksi tek Asociacioni, Varhelyi zbardh takimin me kryeministrin Kurti

Komisioneri i BE për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi është takuar edhe me kryeministrin Albin Kurti dhe kabinetin e tij qeveritar, pas takimit me...

Varhelyi vizitë zyrtare sot në Kosovë, takim me Vjosa Osmanin dhe Albin Kurtin

Komisioneri i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, ndodhet sot në Kosovëku do të zhvillojë një vizitë zyrtare. Fillimisht Varhelyi do të takohet...

Këshilli Kombëtar i Integrimit/ Komisioneri Varhelyi: Duhet revolucion i plotë ligjor! Tabaku: SPAK të caktojë prokuror për krimet zgjedhore

Këshilli Kombëtar për Integrimin Evropian u mblodh në Kryesinë e Kuvendit për të zhvilluar takimin e radhës me temë: “Çfarë pritet nga Shqipëria gjatë procesit...

“Një mik duhet të vijë me diçka”, Varhelyi: Në shtator hapim pranimet për Kolegjin Evropian në Tiranë, na duhet një ndërtesë e bukur

Komisoneri Oliver Varhelyi ka folur në konfeencën e përbashkët me Edi Ramën dhe përfaqësuesin e lartë të BE. Varhely gjatë fjalës së tij tha se...

Borrell dhe Varhelyi sot në Tiranë, takim me Ramën

Përfaqësuesi i Larti i BE njëherësh Zëvendëspresidneti i Komisionit Evropian, Josep Borrell dhe Komisioneri për Fqinjësinë dhe Zgjerimin, Oliver Varhelyi ditën e sotme do...

Josep Borrell dhe Varhelyi nesër vizitë në Tiranë, takim me Ramën

Përfaqësuesi i Larti i BE njëherësh Zëvendëspresidneti i Komisionit Evropian, Josep Borrell dhe Komisioneri për Fqinjësinë dhe Zgjerimin, Oliver Varhelyi do të vizitojë Shqipërinë. Bëhet...

Várhelyi: BE po punon për ta përmbushur premtimin për anëtarësimin e Ballkanit Perëndimor

Komisioneri për Zgjerim i BE-së, Olivér Várhelyi në fjalën e tij Forumin Ekonomik të Shkupit tha se BE po punon për futjen e Ballkanit...

Varhelyi harron mikrofonin ndezur në Parlamentin Europian, dëgjohet teksa i quan eurodeputetët “idiotë”

Skandal në Parlamentin Europian, kështu e kanë quajtur një grup eurodeputetësh ngjarjen e ndodhur së fundmi ku Komisioneri i BE-së, Oliver Varhelyi është dëgjuar...

Lajmet e fundit