Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
2.6kmh
75 %
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
Sht
26 °
E martë, 26 Shtator, 2023

TAG

ola xama

“Pediatria në QSUT ka ndryshuar si nata me ditën”, Ola Xama ndan eksperiencën e saj: S’prisje më tepër se 10 minuta për të marrë...

Gazetarja Ola Xama ka ndarë eksperiencën e saj në Ugjencën e Pediastrisë në QSUT dhe ka falenderuar stafin mjekësor të cilët i shërbyen djalit...

Histeria e kullave

Nga: Ola Xama Ka qytete të ndërtuara mirë dhe të ndërtuara keq. Arkitektura, godinat, ambientet e banimit dhe shërbimit, lidhen me kulturën që ka një...

Inceneratori i kryeqytetit nën sekuestro, Ola Xama: Nga sot, shqiptarëve do iu kursehen 15 milionë euro në vit

Gazetarja Ola Xama ka reaguar pas sekuestros së Inceneratorit të kryeqytetit të bërë me dije ditën e sotme nga Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit...

Gazetarja nxjerr faktet nga dosja e SPAK: Krahu i djathtë i Erion Veliaj i dërgoi Klodian Zotos planin financiar të inceneratorit të Tiranës!

Gazetarja Ola Xama ka publikuar fakte të reja nga dosja e Prokurorisë së Posaçme për inceneratorin e Tiranës. E vënë ditët e fundit nën...

Banka Botërore “dhuratë” qeverisë para zgjedhjeve, raporti me superlativa për ekonominë shqiptare

Nga OLA XAMA Në 16 shtator të vitit 2021 Banka Botërore njoftoi ndërprerjen e publikimit të raportit “Doing Business” pas një skandali që përfshiu zyrtarët...

“Dëm 17.75 milion euro nga buxheti shtetit”, çfarë fitojmë dhe sa humbim nga projekti i Portit të Durrësit

Gazetarja e njohur e ekonomisë, Ola Xama ka bërë një shkrim ku analizon se çfarë fitojmë dhe se çfarë humbasim nga projekti i Portit...

Kontradiktat në vdekjen e 32-vjeçarit, gazetarja ngre pyetjet: Përse nuk e hodhi qesen, por e gëlltiti? Pse policia po nxiton t’i veshë akuza?

Gazetarja Ola Xama ka reaguar në lidhje me vdekjen tragjike të 32-vjeçarit Lear Kurti, i cili humbi jetën pasi sipas ekspertizës kishte gëlltitur qesen...

Skerdi Drenova: Do “lindë” bursa energjetike, si do e menaxhojmë krizën e dritave!

Nga Ola Xama  Le të hedhim një vështrim mbi punën e përgjithshme të OST-së se ku bazohet ajo? OST Sh.a. ose ndryshe Operatori i Sistemit...

Ana tjetër e finales, eventeve dhe festave që zhvillon Tirana

Nga gazetarja Ola Xama Diten e marte duke u kthyer nga puna, po nxitoja per te shkuar ne shtepi. Femijen e le me dado dhe...

Denoncimi i gazetares: Qeveria i jep Ministrisë së Kulturës 7 milionë euro nga Fondi Rezervë, do përdoren për festa dhe ahengje

Qeveria shqiptare nëpërmjet një vendimi në 29 prill i ka akorduar Ministrisë së Kulturës, Ministrisë së Ekonomisë dhe Bashkisë së Tiranës 7 milionë euro,...

Lajmet e fundit