Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
0.5kmh
40 %
Sht
34 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

OKB

Debati mes Ramës dhe ambasadorit rus, Lavrov mesazh: Udhëheqja e OKB-së të respektojë parimet e barazisë e paanshmërisë

Ministri i Jashtëm rus Sergej Lavrov ka zhvilluar një takim në New York me Sekretarin e Përgjithshëm OKB, Antonio Guterres. Ai ka kërkuar që udhëheqja...

Begaj në Asamblenë e OKB: Njiheni pavarësinë e Kosovës!

Presidenti Bajram Begaj ka kërkuar në Asamblenë e OKB, njohjen e pavarësisë së Kosovës. Në fjalën e  në Sesionin e 78-të të Asamblesë së Përgjithshme...

Rama në krye të Këshillit të Sigurimit në OKB, Braçe: Ai ishte perfekt dje, Shqipëria paraqitje dinjitoze

Deputeti socialist Erion Braçe ka komentuar mbledhjen e mbajtur ditën e djeshme të Këshillit të Sigurimit në selinë e OKB-së, ku kryeministri Edi Rama...

“Çmenden” diplomatët në OKB, ditën me liderët botërorë dhe natën me prostitutat! Çmimet e “kripura” për një takim

E teksa udhëheqësit e vendeve janë mbledhur për Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së, prostituat kanë "zbarkuar"  në New York. Sipas mediave të huaja, referuar...

Rama ndan foto nga mbledhja e Këshillit të Sigurimit: Dita më krenare për Shqipërinë!

Kryeministri Edi Rama ka ndarë mëngjesin e sotmë një fotoalbum të momenteve gjatë mbledhjes së djeshme në Këshillin e Sigurimit në OKB,  e cila...

Rama: S’e kemi menduar se agresioni rus nuk do të dënohej nga të gjitha shtetet, Shqipëria qëndron krah Ukrainës

Kryeministri Edi Rama i shprehu mirënjohje presidentit të Ukrainës, Volodymyr Zelensky, për pjesëmarrjen në mbledhjen e  Këshilit të Sigurimit, në një kohë kur vendi...

“I jam mirënjohës kryesisë shqiptare”, Zelensky në OKB: Rusia na ka shkaktuar vuajtje, të pezullohet vetoja ruse

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka mbajtur fjalën e tij në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit në OKB, e cila është duke u zhvilluar...

Debate në OKB/ Ambasadori rus i indinjuar nga pjesëmarrja e Zelensky-t, Rama i propozon: Ju ndaloni luftën dhe presidenti ukrainas nuk merr fjalën

Kryeministri Edi Rama ka hapur diskutimin në Nivelin e Hapur mes përfaqësuesve të shteteve anëtare në Këshillin e Sigurimit nga selia e OKB-së në...

Rama para mbledhjes së Këshillit të Sigurimit në OKB: Të ndihmojmë Ukrainën

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur një konferencë për mediat në New York, në Selinë e OKB me Presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelensky. Në fjalën e...

Meloni: Nuk do të lejojmë që Italia të kthehet kamp i refugjatëve të Europës

Kryeministrja italiane Giorgia Meloni ka deklaruar se “nuk do të lejojë që Italia të bëhet kamp i refugjatëve të Evropës”. Këtë deklaratë Meloni e...

Lajmet e fundit