Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
2.1kmh
75 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

oher

Kurti flet për takimin në Bruksel: Morëm garanci për marrëveshjen e arritur në Ohër

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur në lidhje me takimin e fundit të zhvilluar në Bruksel, ku u takuam me presidentin e Serbisë,...

BE nuk do të humbasë më kohë në Kosovë, synon të çojë përpara marrëveshjen e arritur në Ohër

 Kryengociatorët e Kosovës dhe Serbisë takohen më 4 prill në Bruksel të ftuar nga ndërmjetësuesi i BE-së, Miroslav Lajҫak. Synimi i BE: të çojë...

Familjarët e personave të zhdukur nuk i besojnë marrëveshjes me Serbinë: Është më e mira nga të këqijat

Përfaqësuesit e shoqatave të të zhdukurve në Kosovë, e konsiderojnë si shumë të pa qartë marrëveshjen ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Ohër, sa i...

Albin Kurti raporton për takimin në Ohër: Në pikën që jemi, nuk ka tekst më të mirë të marrëveshjes me Serbinë

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka raportuar sot në Kuvend për marrëveshjen e fundit të arritur me Serbinë, gjatë takimit me presidentin Aleksandër Vuçiç...

Vjosa Osmani zbardh bisedimet me Kurtin: Iu ofruan versione të tmerrshme në Ohër, bëri mirë që nuk i pranoi

Presidentja Vjosa Osmani është shprehur se ka pasur takime të vazhdueshme me kryeministrin Albin Kurti, për takimin e javës së kaluar në Ohër, për...

Takimi në Ohër, Berisha: Vuçiç nuk firmosi pasi kishte urdhër nga Kremlini

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar takimin e një dite më parë në Ohër mes kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiç. Përmes një postimi...

Vuçiç i prerë: Serbia nuk mund të nënshkruajë marrëveshje juridike ndërkombëtare me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka thënë se nuk e ka nënshkruar aneksin për zbatimin e Marrëveshjes për normalizim të marrëdhënieve me Kosovën, “sepse...

Takimi në Ohër mes Kosovës e Serbisë, Bushati: Refuzimi i Vuçiç për të nënshkruar s’dëshmon përkushtim të njimendtë në këtë proces

Nga Ditmir Bushati Takimi i Ohrit mes Kosovës e Serbisë i ndërmjetësuar nga Bashkimi Europian përfundoi me miratimin e planit të zbatimit të marrëveshjes të...

Arrihet marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë në Ohër

Kosova dhe Serbia u pajtuan më 18 mars, në Ohër, që të fillojnë zbatimin e Marrëveshjes për normalizimin e raporteve sa më shpejt që...

Diskutime për 12 orë, Vuçiç flet për negociatat: Ka një lloj marrëveshje, duhet ende të bisedojmë për disa pika

Ka përfunduar pas 12 orësh takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksander Vuçiç në Ohër. Vuçiç ka folur për media duke...

Lajmet e fundit