Tirana
scattered clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
45 %
3.6kmh
40 %
Enj
28 °
Pre
34 °
Sht
34 °
Die
23 °
Hën
25 °
E enjte, 21 Shtator, 2023

TAG

Nisma Thurje

Abuzime me fondet e BE, Nisma Thurje kallëzon në SPAK ish-ministren Krifca dhe AZHBR-në

Nisma Thurje ka dorëzuar në Prokuorinë e Posaçme SPAK një kallëzim për ish-ministren e Bujqësisë Frida Krifca sa i përket abuzimit të fondeve me...

Partia e tij denoncoi sterilizimin, Endrit Shabani i kënaqur me SPAK: Me ardhjen e Altin Dumanit kam rifituar optimizmin

Endrit Shabani, aktivisti dhe drejtuesi i Nismës Thurje përshëndet operacionin e SPAK për prangosjen e ish-zv.ministrit dhe disa zyrtarëve të Ministrisë së Shëndetësisë për...

Nisma Thurje: Përshëndesim arrestimin e Vangjush Dakos, SPAK t’i sekuestrojë edhe pasuritë

Nisma Thurje përshëndet urdhër-arrestin e lëshuar nga Prokuroria e Posaçme për Vangjush Dakon, ish-kryebashkiak i Durrësit. Sipas kësaj force politike, ky është një rast...

Nisma Thurje “rikthen” gjobat: Ka një muaj që gjobëvënësit e bashkisë janë fshehur, se kanë hallin e votave

Nisma Thurje e drejtuar nga Endri Shabani ka zgjedhur një mënyrë të veçantë të fushatës për të kërkuar votat e qytetarëve të Tiranë, duke...

Nisma Thurje çel fushatën, Shabani prezanton kandidatët për këshillat bashkiakë: Të nxjerrim në pension klasën e vjetër politike

“Nisma Thurje” çeli fushatën zgjedhore për zgjedhjet vendore të 14 Majit ditën e djeshme. Kreu i nismës Endrit Shabani gjatë prezantimit të kandidatëve për këshillat...

Nisma Thurje s’ka kandidat për Tiranën, Endri Shabani: Do të kandidojmë vetëm në një Bashki, për këshillat bashkiakë do garojmë në këto qytete

Kryetari i “Nismës Thurje”, Endrit Shabani ka bërë me dije se në zgjedhjet vendore të 14 majit, do të kandidojnë për këshillat bashkiakë në...

Shabani i nismës “Thurje”: Aksidenti në Unazë si pasojë e linjave të amortizuara, duhen anuluar koncesionet dhe të rikthehet transporti urban!

Endrit Shabani i Nismës Thurje reagoi pak minuta më parë, në 12.00 se aksidenti i sotëm në qendër të Tiranës është ngjarja e paralajmëruar...

Sot mori zyrtarisht detyrën, Nisma Thurje i dorëzon Altin Dumanit agjendën me prioritete: Hetoni tenderat e rrugëve!

Nisma Thurje i ka dorëzuar sot kreut rë ri të SPAK, Altin Dumanit, një axhendë me prioritete për vitin 2023, pikërisht në ditën e...

“Nisma Thurje” proteston para Ministrisë Turizmit, me çadër plazhi, shezlong dhe legen me ujë (FOTO)

Debati për investitorët strategjikë në plazhe ka bërë që "Nisma Thurje" të protestojë sot para Ministrisë së Turizmit në Tiranë. Me shezlong, çadër plazhi...

Endri Shabani kërkon FALJE që ka punuar për Fondacionin SOROS: Turp të më vijë! Zgjodha rrugën e gabuar, kërkoj ndjesë përmes kësaj AUTOKRITIKE

Kryetari i Nisma Thurje, Endri Shabani, përmes një autokritike në rrjetet sociale ka kërkuar falje që në të kaluarën e tij ka punuar si...

Lajmet e fundit