Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

Newsbomb

Një gjuetar goli si Jasir Asani

Nga RETIN TOKA Kisha folur rregullisht me të. Pas largimit nga Shqipëria, bisedonim shpesh, ndër të paktët që ruan thjeshtësinë njëjtë si në vendin tonë....

Nafta e Shpiragut, ëndrra e një dite vere!

Nga FATOS ÇOÇOLI Qysh kur Edi Rama vuri një kapele në kokë dhe ngjiste shkallët e strukturave të hekurit në vendkërkimet e kompanisë Shell në...

Azotiku që na siguronte “bukë” dhe “kancer”

Nga: Mikeljana Prenja Ndërsa nxjerr shaminë blu nga xhepi i xhaketës të cilën nuk e ka hequr edhe pse temperaturat i kalojnë 40 gradët, Bahriu,...

Oligarkët e parë të Shqipërisë

Nga Erald Kapri Një proverb thotë se pasuria nuk mund të trashëgohet, por vetëm mund të fitohet. Në Shqipëri kjo ka rezultuar mëse e vërtetë....

Samir Mane, biznesmeni që lufton për çdo qindarkë suksesi

Nga Anila Basha Samir Manen, ndryshe nga sa mund të mendojë ndokush, nuk është e vështirë ta gjesh, kuptohet, nëse ke një raport komunikimi me...

Revista Newsbomb.al vjen me numrin e ri, nga sot në të gjitha pikat e shitjes! Ja artikujt që do të lexoni

Revista Newsbomb.al vjen me numrin e njëzetekater, nga sot në të gjitha pikat e shitjes! Po ashtu, mund të abonoheni dhe online, për të...

2022, shqiptarët morën më shumë kredi për shtëpi, por kryesojnë në numër kreditë konsumatore për halle të shpejta (RAPORTI)

Kreditë për blerjen e shtëpive të reja janë ato që kryesojnë portofolin e dhënies së kredive të bankave përgjatë vitit 2022, bëhet e ditur...

Një tjetër lulishte prishet për një kullë gjigante mes kryeqytetit. Jeni pro apo kundër? Jepni mendimin tuaj!

Qeveria bashkë me Bashkinë e Tiranës kanë dhënë lejen për ndërtimin e një kulle 185-metra të lartë në kryeqytet. Lulishtja më e madhe në...

Mungesa e paisjeve në spitale, mjeku Sallabanda i tregon zgjidhjen ministres Manastirliu: Operacionet mund të kryhen në privat, por rimbursojini!

Kita Sallabanda ka zgjedhur të jetojë larg Shqipërisë, por është gjithmonë i përditësuar me ngjarjet në vendin tonë. Mjeku i njohur neurokirurg që jeton...

Targimi i mjeteve bujqësore, e vërteta e akuzave dhe kostot për procesin e formalizimit

Në maj të këtij viti Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimit të Transportit Rrugor (DPSHTRR) në bashkëpunim me Drejtorinë e Përgjithshme të Doganave dhe Bashkitë...

Lajmet e fundit