Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Pre
24 °
Sht
34 °
Die
26 °
Hën
29 °
Mar
32 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

neni

U akuzua se rriti pagat për fushatë politike, Rama publikon nenin: Analfabetizëm politik, kodi flet për zgjedhje të përgjithshme, jo lokale

Kryeministri Edi Rama u është përgjigjur akuzave se po rrit pagat pasi është para zgjedhjeve të 14 Majit. Përmes një postimi në “Twitter”, Rama thekson...

Debate te Komisioni i Edukimit, Lleshaj: Kujt neni iu referuat që më thirrët; Vokshi: Është ministër i ri, s’e di (REPLIKAT)

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj është thirrur sot në Komisionin e Edukimit ku do të referojë lidhur me ndërhyrjen e policisë në protestën e...

Ndyshimi i nenit të ekstradimit nga Fatmir Xhafaj, reagon Bashkimi Europian

Reagon Delegacioni i BE në Shqipëri lidhur me debatin e hapur mbi ndryshimin e nenit të ekstadimit në Kodin e Procedurës Penale. ...

“Ekziston neni që lejon shkeljen e Kushtetutës për të votuar vetting-un”

Juristi dhe politikani Spartak Ngjela ka deklaruar në rubrikën “Opinion” në News 24 se ekziston një nen që lejon shkeljen e Kushtetutës në raste...

Lajmet e fundit