Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
52 %
3.6kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
20 °
E martë, 3 Tetor, 2023

TAG

negociatat

Borell: Brenda vitit çelen kapitujt e parë të negociatave me Shqipërinë

Përfaqësuesi i Lartë i Komisionit Europian, Josep Borrell shprehet se brenda pak javësh përfundon procesi screening dhe me siguri thotë se brenda këtij viti...

Zbulohen negociatat në PD/ Gazment Bardhi shkresë Berishës, kërkon të garojnë të bashkuar në 14 Maj

Deputeti Saimir Korreshi ka zbuluar mbrëmjen e sotme negociatat që janë duke u zhvilluar mes dy palëve në Partinë Demokratike. Ai ka treguar se...

Gazment Bardhi zbardh negociatat: Erdhën në tavolinë me Statutin e 11 Dhjetorit, ose e njihja ose demokratët nuk bëheshin bashkë

Deputeti demokrat Gazment Bardhi, ka treguar këtë të mërkurë se shkak për dështimin e negociatave mes dy grupeve në Partinë Demokratike, është bërë kërkesa...

Gjekmarkaj flet pas dështimit të negociatave: PD është përçarë për çështje të mëdha, kushti për njohjen e lidershipit të Berishës

Deputeti i Partisë Demookratike, Agron Gjekmarkaj, ka folur për dështimian e negociatave të bashkimit mes grupimit të Enkelejd Alibeajt dhe pjesës tjetër të Partisë...

Dështimi i negociatave, Paloka zbulon prapaskenat: Me grupin e Alibeajt kishim nisur bisedimet para Bardhit

Kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka folur pas mbledhjes në selinë e Partisë Demokratike për dështimin e negociatave për bashkimin e PD dhhe...

Sali Berisha paralajmëron grupin Alibeaj: Ai që prek flamurin e PD, i ka bërë hesapet shumë shumë keq

"Ai që prek flamurin e PD i ka bërë hesapet shumë shumë keq. Do e shifni ditët e ardhshme. Nuk i preket flamuri Partisë...

Negociatat për bashkimin e PD dështuan, Berisha thërret mbledhje urgjente në seli

Ish-kryeministri Sali Berisha do të zhvillojë një mbledhje urgjente në selinë e PD me Kryetarët e degëve të Qarkut të Tiranës, sekretarët e këtyre...

Negociatat mes grupeve në PD, Bardhi këmbëngul: Nuk kam qenë dhe s’do jem krah Sali Berishës, ka probleme me SHBA!

Deputeti demokrat Gazment Bardhi, është mandatuar nga grupi i drejtuar nga Alibeaj për të negociuar me grupin e drejtuar nga Sali Berisha, për mundësinë...

Negociatat me aleatët fillojë nga nesër, Paloka: Bisedimet do drejtohen nga Sali Berisha

Edi Paloka, kryetar i Këshillit Kombëtar të PD, është shprehur se sot është miratuar rregullorja për primaret në këtë forcë politike dhe nga nesër...

Negociatat Shqipëri-BE, zhvillohet mbledhja e 14 e Nënkomitetit për Ekonominë, Çështjet Financiare dhe Statistikat

Nënkomiteti për Ekonominë, Çështjet Financiare dhe Statistikat mes Shqipërisë dhe Bashkimit Europian zhvilloi mbledhjen e tij të 14-të, në Tiranë, ku pala shqiptare kryesohej...

Lajmet e fundit