Tirana
light rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
4.6kmh
40 %
Hën
19 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

TAG

ndryshimi i ores

Ndryshoi ora, akrepat shkuan 60 minuta para, nga sot do flemë 1 orë më pak

Akrepat e orës këtë mëngjes kanë lëvizur 60 minuta përpara, në datën 27 mars. Këtë të dielë do të flemë një orë më pak,...

Nesër ndryshon ora, akrepat do të lëvizin një orë përpara, dita zgjatet 60 minuta

Nga e diela më 28 mars në orën 2:00 të mëngjesit akrepat e orës do të lëvizin një orë para për shkak të ndryshimit...

Rikthehet ora dimërore, akrepat 60 minuta pas

Akrepat e orës shkuan sot 60 minuta pas. Në gjithë vendet e Europës, ora ndryshoi në të njëjtin çast, për të pasur diell apo...

Deputetët e Parlamentit Europian votojnë ‘kundër’ ndryshimit të orës

Parlamenti Europian ka mbështetur një propozim për ndalimin e ndryshimit të detyrueshëm të orës me një orë, që i zgjat orët e ditës gjatë...

Ndryshimi i orës, Komisioni Europian vendos kur do të hiqet

Rituali i ndryshimit të orës dy herë në vit mund të hiqet, të paktën në Bashkimin Evropian.  Komisioni Europian propozoi sot...

Vendimi i BE-së për ndryshimin e orës, ja ç’ndodh pas mesnate

Një peticion prej 70 mijë firmash e detyroi Bashkimin Europian të shqyrtojë nëse ndryshimi i orës në pranverë dhe vjeshtë duhet të vijojë të...

Ora ndryshon këtë muaj, ja data kur akrepat zhvendosen para

Një peticion prej 70 mijë firmash e detyroi Bashkimin Europian të shqyrtojë nëse ndryshimi i orës në pranverë dhe vjeshtë duhet të vijojë të...

Bëhuni gati për më shumë gjumë, akrepat e orës kthehen 60 minuta mbrapa

Një lajm i mirë për të gjithë ata që adhurojnë gjumin e mëngjesit. Të dielën e fundit të tetorit, pra sot pas mesnate akrepat...

Ndryshimi i orës 60 minuta prapa ose pas, deputetët europianë kundër, arsyet do t’ju habisin

Dy herë në vit tashmë dihet që akrepat e orës levizin 60 minuta para ose prapa në varësi të stinës. Mirëpo...

Përgatituni për 60 minuta më “shumë” ditë, ja kur ndryshon ora

Dita e djelë e kësaj jave do të jetë edhe momenti i ndryshimit të orës. Akrepat do zhvendosen një orë para. ...

Lajmet e fundit