Tirana
scattered clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
45 %
3.6kmh
40 %
Enj
28 °
Pre
34 °
Sht
34 °
Die
23 °
Hën
25 °
E enjte, 21 Shtator, 2023

TAG

ndotje

SPAK merr në dorë djegien e mbetjeve në Vlorë?! Agjentët e BKH zbarkojnë në qytetin bregdetar

Agjentët e Byrosë Kombëtare të Hetimit raportohet se kanë mbërritur në qytetin bregdetar të Vlorës. Shkak është bërë djegia prej disa ditësh e fushës...

Tymi i zjarreve në Kanada mbërrin në Evropë, Norvegjia preket e para

Zyrtarët norvegjezë kanë thënë se tymi i shkaktuar nga zjarret kandeze që ka mbuluar një pjesë të SHBA dhe Kandasë, pritët të mbërrijë në...

I njohur për peizazhet mahnitëse, Lumi në Ballkan kthehet në një vendgrumbullim mbeturinash, mbi të lundrojnë dhe pajisje shtëpiake

Tonelatet e mbeturinave e kanë kthyer një ndër lumenjt më të njohur me ngjyrën e tij smerald dhe peizazhin e jashtëzakonshëm në një vendgrumbullim...

Në pikun e sezonit turistik, plazhi publik në Karpen i mbushur me mbeturina

Jemi në pikën e sezonit turistik, por vija bregdetare në disa qytete është e mbushur me mbeturina. Së fundmi në redaksinë e newsbomb.al ka mbërritur...

Bregdeti i Shëngjinit mbulohet nga një lëndë vajore e verdhë, përgjegjësi i IKMT: Dyshohet se është hedhur nga anijet

E ndërsa ditët nxehen ka nisur edhe sezoni turistik, ku pushuesit zgjedhin bregdetin për të pushuar dhe kaluar fundjavën e tyre. Mirëpo sot pushuesit janë...

SKANDAL/ Kanali i Misarit në Divjakë ndotet nga fabrikat e vajit të ullirit, ngordhje masive e peshqve

Katastrofa mjedisore me peshq të ngordhur në kanalin e Misarit në zonën e Myzeqesë, ka shqetësuar banorët e zonës. Ata fajësojnë fabrikat e vajit të...

Pastrohet Bregu i Lumit, ministrja Kumbaro: Banorët që i hedhin plehrat aty ku jetojnë, sot na sodisnin teska pastrohej

Bregu i Lumit, një zonë tepër e ndotur nga mbeturinat në Tiranë, ma marrë tashmë një pamje krejtëisht tjetër, pas disa ditësh aksion nga...

EMRI/ Hodhi mbetje vajore dhe ndoti Shëngjinin, identifikohet dhe shpallet në kërkim autori

Policia ka identifikuar dhe ka shpallur në kërkim kapitenin e anijes, shtetasin Ermir Kosova, i cili dyshohet të ketë hedhur mbetje vajore, duke ndotur...

Nafta “pushton” bregdetin e Dhërmiut! Trageti lë pas shtëllungat e karburantit, pushuesit të shqetësuar (VIDEO)

Ujërat e plazhit të Dhërmiut mëngjesin e sotëm janë ndotur me vaj, duke vënë në alarm pushuesit e turistët e huaj. Kjo për shkak të...

Liqeni në Cërrik i lënë në harresë, banorët denoncojnë: Hedhin jashtëqitje derri dhe pule

Dikur mbureshin me bukurinë dhe pastërtinë që liqeni në fshatin Gjyral të Cërrikut i ofronte, ndërsa sot e shohin të katandisur në këtë gjendje. Hedhja...

Lajmet e fundit