Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Die
24 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

ndihme

SHBA njofton 250 milionë dollarë ndihmë të re ushtarake për Ukrainën

Shtetet e Bashkuara njoftuan të martën një paketë të re ndihme ushtarake për të mbështetur Ukrainën, në të cilën përfshihen mbrojtje ajrore shtesë dhe...

Aktorja e njohur kërkon ndihmë per Genc Fugën: Ju lutem të kontribuojmë për ta shpëtuar

Aktori dhe regjisori i njohur, Genc Fuga ka pësuar një goditje në tru. Bashkëshortja e tij, aktorja e njohur Eni Jani ka kërkuar ndihmë...

Berati dërgon një zjarrfikëse dhe disa efektivë në ndihmë të ekipeve që po luftojnë me flakët në Fier

Reparti Zjarrfikës i Beratit i është përgjigjur pozitivisht një kërkese për ndihmë nga Reparti i Fierit, i cili ka kërkuar më shumë mjete dhe...

Shpëtohet nga policia turistja gjermane që u rrëzua në malet e Shkodrës

Një turiste gjermane që ishte rrëzuar duke eksploruar terrenet malore në Shkodër është shpëtuar nga efektivët e Policisë, pasi kishte pësuar fraktura në krah...

Zhduket pa lënë gjurmë 75-vjeçari nga Gramshi

Një 75-vjeçar është zhdukur pa lënë gjurmë në Gramsh. Bëhet fjalë për Qemal Zylin, i cili për herë të fundit u pa në Njësinë Administrative...

VIDEO/ Turisti çek bie nga lartësia në “Syrin e Ciklopit”

Një turist çek teksa ishte duke eksploruar natyrën ka rënë nga lartësia në zonën e quajtur “Syri i Ciklopit”, në Krrabë. Turisti me ininciale V.SH,...

“Gruaja” rrihej nga burri dhe kërkonte ndihmë, Policia e Gjirokastrës zbulon se letrat e publikuara në internet i shkruante një vajzë e mitur

Policia e Gjirokastrës është vënë në ndjekje të një rasti që pretendohej për dhunë në familje. Më konkretisht, përmes dy letrave të publikuara në...

Thirrja urgjente për ndihmë, nëna shqiptare ka nevojë për kurim në Itali pas aksidentit dramatik

Këngëtari Sidrit Bejleri shpërndan një thirrje urgjente për ndihmë, për një nënë shqiptare që ka nevojë për ndihmë, pas një aksidenti të rëndë. Ajo...

Italia miraton paketën 2.2 miliardë euro, në ndihmë të zonave të përmbytura

Italia ka miratuar një paketë ndihme emergjence me vlerë 2.2 miliardë euro për të ndihmuar zonat e goditura nga përmbytjet në Emilia-Romagna. Kryeministrja italiane, Giorgia...

Përmbytjet kanë paralizuar vendin, Ferrari dhuron 1 milionë euro për Italinë

Ferrari i ka dhuruar 1 milionë euro Agjencisë për Sigurinë Territoriale dhe Mbrojtjes Civile të rajoni Emilia Romagna. Kompania i bashkohet fushatës së mbledhjes...

Lajmet e fundit