Tirana
scattered clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
45 %
3.6kmh
40 %
Enj
28 °
Pre
34 °
Sht
34 °
Die
23 °
Hën
25 °
E enjte, 21 Shtator, 2023

TAG

ndertimi

Ndërtimi i “Malit të Tiranës”, Berisha reagon pas akuzave: O shpifarakë të mjerë, po bëni zhurmë për të hequr vëmendjen nga inceneratorët

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar për herë të parë pas akuzave të bëra prej dy ditësh, se djali i tij, Shkëlzen Berisha qëndron pas...

Bizneset shpenzuan 8,4 miliardë euro në 2021 për lëndët e para, kryeson ndërtimi

Më përfundimin e pandemisë Covid -19 dhe heqjen e masave kufizuese çmimet e mallrave, sidomos ato të transportit nisën të rriten në 6-mujorin e...

Vlera e lejeve të ndërtimit në Shqipëri arrin në gati 1 miliardë euro

Bashkitë në Shqipëri lëshuan leje ndërtimi që parashikojnë një kosto minimale investimi prej afro 1 miliardë eurosh gjatë vitit 2022, shifra e dytë më...

Ndërtimi i tre stadiumeve në 2023, Duka përshëndet nismën e Edi Ramës: Lajm i mrekullueshëm për lojën e bukur të futbollit

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka përshëndet nismën e kryeministrit Edi Rama për nisjen e punimeve për ndërtimin e tre stadiumeve të...

Miliona euro dëm shtetit, Prokuroria burgos 13 biznesmenë ndërtimi në Tiranë: Lëshonin fatura fiktive, pa bërë asnjë blerje

Një operacion i madh kundër evazionit fiskal dhe mashtrimit me TVSH është zhvilluar nga Prokuroria dhe Policia e Tiranës. Në pranga kanë rënë 13...

Hapet gara ndërkombëtare për ndërtimin e Teatrit të ri

Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj, ditën e sotme gjatë mbledhjes së Këshillit Bashkiak të Tiranës, ka bërë me dije se është hapur gara ndërkombëtare...

Tragjedia në spitalin modular të Tetovës, muaj më parë u konstatuan gabime gjatë ndërtimit, 5 prokurorë angazhohen për rastin

10 është numri i viktimave nga tragjedia që ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Tetovë, në një spital modular për Covid-19. Këto objekte ndërtohen...

Ura e ‘VDEKJES’ mori jetën e 22 personave e plagosi dhjetëra të tjerë, ja historia e ndërtimit të saj

Ura që u shemb në  autostradën A10, e quajtur ura Morandi, ka marrë emrin nga Riçardo Morandi, kalon lumin Polcevera, në Gjenova, midis lagjeve...

Vijon ndërtimi te 9-katëshi i sekuestruar buzë detit në Shëngjin

Ky objekt 9 katësh i mbirë papritur në Bulevardin "Willson" në Shëngjin u vu disa javë më parë nën sekuestro me vendim të gjykatës...

Skandali/ Nis shkatërrimi i Kanioneve të Osumit, tre HEC-e do të ndërtohen mbi të…

Çfarë po ndodh me monumentet e natyrës në vendin tonë. Pas Valbonës dhe Vjosës, një tjetër skandal po ndodh në një ndër zonat më...

Lajmet e fundit