Tirana
scattered clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
45 %
3.6kmh
40 %
Enj
28 °
Pre
34 °
Sht
34 °
Die
23 °
Hën
25 °
E enjte, 21 Shtator, 2023

TAG

ndertime

Miliarda lekë për leje të reja ndërtimi, INSTAT: Tirana mban vendin e parë

Bashkitë në Shqipëri kanë miratuar në tremujorin e dytë të 2023, gjithsej 509 leje ndërtimi për ndërtesa të reja, nga 339 leje të miratuara...

“Na fikin dritat”, Braçe ndan video nga punimet në lagje: S’ na lejojnë të parkojmë aty ku kemi lejen e rezidentit, nisën me gjoba ...

Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe ka publikuar një video nga punimet që bëhen në një pallat në ndërtim në zonën ku ai banon,...

Ndërtuesit parashikojnë të rrisin sërish çmimet e apartamenteve në tre muajt e ardhshëm, presin më shumë shitje

Çmimet e apartamenteve u rritën ndjeshëm tre vitet e fundit, ndërsa në gjysmën e dytë të vitit të kaluar, tendenca duket se u qetësua,...

Shtyrja e seancës për ndërtimet pa leje, reagon sërish Gazment Bardh: Gjykata Kushtetuese vartëse e qeverisë

Deputeti Gazment Bardhi ka reaguar pas deklaratës së Gjykatës Kushtetuese, e cila sot shtyu për herë të dytë seancën për konfiskimin e pronave me...

Mësimet pas tërmetit, rrjeti sizmik është përmirësuar, por Eurocodet në ndërtim po zvarriten

Tërmeti i madh 26 nëntorit 2019 rriti ndërgjegjësimin për të shtuar vëmendjen rreth ngjarjeve sizmike dhe pasojave të tyre. Që nga ajo kohë Instituti i...

Artur Bushi reagon pas dëshmisë në SPAK: Më ka kallëzuar një qytetar nga Kruja, pretendon për sulme personale se ka bërë tre ndërtime pa...

Kryebashkiaku socialist i Krujës, Artur Bushi thotë se dëshmia e tij sot në SPAK ka lidhje me një kallëzim të bërë nga një qytetar...

Tërmeti tragjik në Turqi, nisin hetimet për mbi 600 persona, mes tyre edhe pronarë kompanish

Turqia ka nisur hetimet pas tërmetit tragjik që u mori jetën mbi 40 mijë qytetarëve. Ministri i Drejtësisë Bozdag në një dkelaratë është shprehur se...

Ndërtimi arriti rekordin historik në 2021, vrulli pritet të vazhdojë me ritme më të larta

Sektori i ndërtimit ka njohur rritje të fortë vitet e fundit, pas rënies ciklike që kishte nisur nga 2008, duke arritur një rekord të...

Gazetarja e pyet për kullën përballë PS, Edi Rama: Do t’i kushtojë sa frëngu pulën, s’do të gëzojë asnjë metër katror më shumë

Kryeministri Edi Rama dha një deklaratë për mediet pas mbledhjes së Kryesisë këtë të martë. Teksa u pyet për ndërtimin e kullës pa leje “Eyes...

Ish-kryeministri ironizon Ramën me FOTO: Do sekuestrojmë ndërtimet pa leje që ka lejuar Saliu pas 2013

Ish-kryeministri Sali Berisha ka ndarë një foto të kryeministrit Edi Ramma, me diçiturë montazh, dhe ironizon operacionin e nisur nga qeveria shqiptare për konfiskimin...

Lajmet e fundit