Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
0.5kmh
40 %
Sht
34 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

ndertim pa leje

Policia e Gjirokastrës “me dorë të hekurt”, procedon penalisht një 82-vjeçar se po ndërtonte pa leje

Policia e Gjirokastrës ka proceduar penalisht një 82-vjeçar, pasi u kap në flagrancë duke kryer ndërtime pa leje. Materialat në ngarkim të të moshuarit u...

Shpallet në kërkim pronari lokalit pa leje në Sarandë, nën hetim dhe 3 punonjës të IMT

Policia ka proceduar penalisht një pronar lokal në Sarandë dhe 3 punonjës të IMT. Gjatë kontrolleve të efektivëve në bregdet, IKMT në bashkëpunim me Policinë...

Ndërtoi hotel dy katësh për turistë, arrestohet 55 vjeçari në plazhin e Tales

Një 55 vjeçar është arrestuar nga Policia e Lezhës, pasi është konstatuar duke ndërtuar një objekt pa leje në plazhin e Tales, për akomodimin...

IKMT aksion në Ksamil, nis prishja e bareve pa leje në vijën bregdetare

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit (IKMT) ditën e sotme ka nisur një aksion për prishjen e ndërtimeve pa leje nga Gjiri i Hartës...

IKMT hedh në erë 5-katëshin pa leje në Dhërmi, mister kush e ndërtoi

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka rrëzuar sot një godinë pesë katëshe të ndërtuar pa leje në fshatin turistik të Dhërmiut. Me një sipërfaqe...

VIDEO/ IKMT zbarkon në Dhërmi, rrethon ndërtesën 5-katëshe pa leje dhe nis përgatitjet për shembjen me eksploziv

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka zbarkuar ditën e sotme në Dhërmi në kuadër të operacionit për shembjen e ndërtimeve pa leje. Bëhet me...

Ndërtimi pa leje, Rama publikon dokumentin e gjobës: IMT e gjobiti me 1.3 mln dollarë, gjykatësi i verbuar nga leku e rrëzoi

Kryeministri Edi Rama ka publikuar dokumentet e gjobës së IMT për ndëtimin pa leje në qendër të Tiranës, që u konfiskua nga shteti. Rama poston...

Salillari “sfidon” shtetin, vazhdon ndërtimin pa leje në pallatin 1200 m2 pa leje te Liqeni i Thatë

Kompania e biznesmenit Pëllumb Salillari vijon punimet në shtesën pa leje të ndërtuar pranë Liqenit të Thatë në Tiranë. Edhe pse vetëm dy ditë më...

Denoncimi: Në Parkun Kombëtar të Gjinarit po ndërtohen vila pa leje

Në Parkun Kombëtar të Gjinarit në Elbasan po ndërtohen pa leje vila dy katëshe, ky është denoncimi i mbërritur nga një qyetetar te ish-kryeministri...

Lejuan ndërtim pa leje tek zona e ” Ujit të Ftohtë”, procedohen 6 zyrtarë të Bashkisë Vlorë

Gjashtë punonjë të Bashkisë Vlorë u proceduan penalisht, pasi lejuan një ndërtim pa leje në  zonën e “Ujit të Ftohtë” në Vlorë. Punojësit e...

Lajmet e fundit