Tirana
scattered clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
1kmh
40 %
Die
18 °
Hën
25 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
29 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

NATO

Tensionet në Veri, KFOR: Situata e paqëndrueshme, nuk ka zgjidhje ushtarake

Komandanti i NATO në Kosovë, Angelo Michele Ristuccia e ka cilësuar situatën në veri të Kosovës si “të paqëndrueshme”. Duke folur në selinë e NATO-s...

Stoltenberg konfirmon dorëheqjen në 2024

Sekretari i Përgjithshëm i NATO, Jens Stoltenberg ka konfirmuar se do të largohet nga posti në tetor të vitit 2024. Ai kishte vendosur të jepte...

Vendoset data, Osmani takim me Stoltenberg në shtator

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani do të takohet më 7 shtator me sekretarin e Përgjithshëm të NATO, Jens Stoltenberg. Në njoftimin e NATO, thuhet Sekretari...

Kurti i kthehet Bërnabiç: Me Serbinë vështirë të normalizojmë marrëdhëniet, po punojmë me 5 vendet që s’na kanë njohur

Kryeministri Albin Kurti ka mbajtur fjalën e tij në Forumin Strategjik të “Bled” në Slloveni ku është shprehur pozitiv lidhur me anërësimin e Kosovës...

“Të heqë dorë nga territori dhe të marrë anëtarësimin”, Stoltenberg komenton deklarat e zyrtarëve: Vetëm Ukraina vendos

Kreu i aleancës së NATO-s thotë se i takon Ukrainës të vendosë se kur dhe në çfarë kushtesh do të fillojë negociatat për përfundimin...

Zyrtari i NATO: Ukraina mund t’i bashkohet Aleanës nëse i lëshon një pjesë të territorit Rusisë

Një ide, të cilën ukrainasit nuk po e diskutojnë në asnjë mënyrë deri më tani, e hodhi në tryezë “dora e djathtë” e Jens...

Jep dorëheqjen kryeministri letonez së bashku me kabinetin e tij

Kryeministri letonez Krisjanis Karins njoftoi dorëheqjen e tij këtë të hënë. Gjatë një konference për shtyp ai tha se do t' i paraqesë presidentit...

Shefi i NATO pas takimit me Vuçiç: Serbia dhe Kosova të përmbahen nga tensionet

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stolteberg, ka thënë të mërkurën se është shumë e rëndësishme që të ulen tensionet në Kosovë, dhe që...

NATO E SË NESËRMES

Nga Ditmir Bushati Nëse Samiti i NATO-s i vitit të kaluar në Madrid ishte padiskutim historik, pasi NATO rigjeti Europën dhe aleatët solidaritetin mes tyre...

Rama takim me Presidentin e Francës: Macron po përgatitet për të ardhur në Tiranë

Kryeministri i Shqipërisë  Edi Rama, i cili prej ditës së djeshme ndodhet në Lituani në Samitin e NATO-s, ka zhvilluar një takim me presidentin...

Lajmet e fundit