Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

Nasa

Mostra gjigande e një asteroidi “zbret” në SHBA

Një mostër asteroidi e mbledhur nga NASA ka prekur Tokën, duke u dhënë shkencëtarëve mundësinë për të mësuar më shumë rreth origjinës së sistemit...

NASA: Nuk përjashtohet që teknologjia aliene të funksionojë në atmosferën e Tokës

Konkluzioni pas takimit të djeshëm të shkencëtarëve të  NASA mbi mundësinë e ekzistencës së jetës jashtëtokësore rezervoi një zhvillim të rëndësishëm. Sipas një raporti të...

Raportimet për UFO, NASA në deklaratë: Ka ende shumë për të zbuluar…

Një grup i pavarur shkencëtarësh dhe ekspertësh i mbledhur nga NASA tha se agjencia hapësinore do marrë një rol më të spikatur në përpjekjet...

NASA bën histori! Prodhon mjaftueshëm oksigjen për të mbajtur gjallë një njeri në Mars

Një klub i vogël shkencëtarësh të NASA-s kanë arritur të prodhojnë mjaftueshëm oksigjen në Planetin e Kuq për të mbajtur gjallë një njeri, të...

Ndërtimi i një baze në Hënë, shkencëtarët krijojnë burim energjie për jetesë në hapësirë

Shkencëtarët kanë zhvilluar një burim energjie që mund të lejojë astronautët të jetojnë në Hënë për periudha të gjata kohore. Programi Artemis i udhëhequr...

NASA zbulon kraterin e ri në Hënë

NASA ka publikuar disa pamje të reja nga një krater i ri në Hënë, ku agjencia hapësinore arriti në përfundimin se ishte ishte vendi...

Një kometë misterioze po i afrohet Tokës, ja kur mund ta shikoni me sy të lirë

Një kometë misterioze e gjelbër, e quajtur “Nishimura”, do  të jetë e dukshme me sy të lirë në mes të shtatorit. E njohur gjithashtu si...

NASA: Një asteroid i madh do të kalojë pranë Tokës

Një asteroid mjaft i madh, aq sa për të shkatërruar një qytet do të kalojë midis orbitave të Tokës dhe Hënës. Objekti i quajtur 2023...

NASA thotë se asteroidi i sapozbuluar ka 1 në 600 mundësi të godasë Tokën në këtë vit të afërt

Një asteroid i sapozbuluar nga Agjencia Aeronautike Amerikane, NASA, ka 1 në 600 munësi të godasë Tokën në vitin 2046. Asteroidi i emëruar “2023 DW”...

Fatmir Mediu vizitë në NASA: Zhvillime të jashtëzakonshme në hapësirë!

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu prej disa ditësh ndodhet në SHBA ku po zhvillon disa takime zyrtare me kongresmenë të lartë amerikanë. Sot ai...

Lajmet e fundit