Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
34 %
4.1kmh
0 %
Enj
26 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
29 °
E enjte, 28 Shtator, 2023

TAG

myslimane

Franca nis zbatimin e ligjit nëpër shkolla, dërgon në shtëpi vajzat e veshura me hixhabi

Franca ka nisur zbatimin e ligjit që në shkollë ndalohen fëmijët eveshur me hixhabi, apo abaja (veshke për myslimanët). Ministri francez i arsimit ka thënë...

Sot festa e Kurban Bajramit, qindra besimtarë myslimanë falin namazin në sheshin “Skëndërbej”

Besimtarët myslimanë festojnë sot Kurban Bajramin. Qindra besimtarë u mblodhën mëngjesin e sotëm në sheshin “Skënderbej” për faljen e namazit të Kurban Bajramit. Besimtarët u...

Baba Mondi uron Fitër Bajramin: Gëzuar këtë ditë të bekuar! Edhe jo myslimanët, me mirësinë e tyre na e bënë më të lehtë muajin...

Kryegjyshi Botëror Bektashian, Haxhi Dede Edmond Brahimaj bekon dhe uron gjithë besimtarët myslimanë për Fitër Bajramin. Nëpërmjet këtij mesazhi, Baba Mondi lutet për nevojën...

Sot myslimanët festojnë Fitër Bajramin, me mijëra besimtarë falin namazin në sheshin “Skënderbej”

Pas 30 ditëve agjërim dhe lutje, besimtarët myslimanë festojnë sot Fitër Bajramin. Në kryeqytet, edhe këtë vit besimtarët e falën namazin në sheshin “Skënderbej”, ku...

Kryebashkiaku i New York takon shqiptarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Kryebashkiaku i New Yorkut, Eric Adams është takuar me besimtarët myslimanë në kët muaj të shenjtë të Ramazanit. Adams vizitoi Qendrën Kulturore Islame Shqiptare, ku...

Nesër nis muaji i shenjtë i Ramazanit, besimtarët myslimanë fillojnë agjërimin

Nesër nis zyrtarisht muaji i shenjtë i Ramazanit për të gjithë besimtarët myslimanë në mbarë botën. Besimtarët myslimanë do të agjërojnë për 30 ditë...

“Nata e Bajramit”, Berisha uron besimtarët myslimanë: Zoti ua pranoftë sakrificën dhe ua shpërbleftë me mirësi

Ish-kryeministri Sali Berisha ka uruar besimtarët myslimanë sonte në natën e Bajramit. Berisha uron besimtarëve që agjëruan që zoti tu pranojë sakrificat e tyre dhe...

Meta uron myslimanët për Fitër Bajramin: Të udhëhequr me besim në Zot të shumëfishojmë përpjekjet për të ndërtuar një Shqipëri më njerëzore

Presidenti Ilir Meta ka uruar besimtarët myslimanë për Fiter Bajramin. Meta u uron besimtarëve myslimanë lumturi dhe mbarësi në familje. "Mos e humb zemrën tënde....

Festa e Kurban Bajramit, mbushet plot Sheshi Skëndërbej, besimtarët myslimanë falin Namazin

Besimtarët myslimanë sot kremtojnë festën e Kurban Bajramit e njohur ndryshe dhe si “Festa e Flijimit”. Herët në mëngjes me qindra besimtarë kanë mbushur Sheshin...

Politikanët bëhen bashkë urojnë besimtarët myslimanë: Gëzuar Fiter Bajramin

Çdo ditë debatojnë për çështje politike dhe mospërputhje mendimesh, në festa fetare ashtu si ndodh gjithmonë politikanët ndajnë të njëjtin urim. Krerët më të lartë...

Lajmet e fundit