Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
0.5kmh
75 %
Die
25 °
Hën
25 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

muaji i ramazanit

Nesër është Nata e Kadrit, disa sekrete që fsheh kjo natë e shenjtë islame

Muaji i Ramazanit futet në javën e tij të fundit por edhe më të rëndësishmen në aspektin fetar, ku gjithmonë 10 ditshi i fundit...

Muaji i shenjtë i Ramazanit, Dashnor Sula apel deputetëve në Kuvend: Këto ditë mos i ndyeni duart, do bënit nder

Deputeti i Partisë Demokratike, Dashnor Sula e ka nisur fjalën e tij në Kuvend me një urim për të gjithë besimtarët myslimanë dhe qytetarët...

Kreu i KMSH uron shqiptarët për nisjen e muajit të Ramazanit: Të lëmë anash mëritë dhe egoizmin, të synojmë harmoninë me njerëzit

Kryetari i Komitetit Mysliman, Bujar Spahiu ka uruar të gjithë shqiptarët muajin e bekuar të Ramazanit. Në mesazhin e tij ai ka bërë thirrje që...

Mijëra besimtarë myslimanë falin Namazin e Fitër Bajramit në sheshin “Skënderbej”

Mijëra besimtarë myslimanë janë mbledhur mëngjesin e sotëm dhe kanë falur Namazin e Fitër Bajramit në sheshin “Skënderbej”. Besimtarët u mblodhën dhe u falën pavarësisht...

“Maratona shpirtërore dhe fizike erdhi në fund”, kreu i KMSH-së mesazh: E lusim Zotin për paqe anë e kënd botës

Kreu i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, Bujar Spahiu, ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fiter Bajramit, që shënon edhe fundin e muajit të...

Kryeministri Rama shtron Iftar në Muajin e Shenjtë të Ramazanit: I pranuar agjërimi për të gjithë besimtarët

Kryeministri Edi Rama ka shtruar mbrëmjen e kësaj të marte Iftar për Muajin e Shenjtë të Ramazanit. Në darkën e madhe marrin pjesë personalitete...

Hoxhë Ahmed Kalaja: Muaji i Ramazanit është koha më e mirë për t’iu lutur Zotit, ja çfarë të plotësohet

Hoxhë Ahmed Kalaja tha sot lutja është momenti kur njeriu i përgjërohet Zotit dhe se koha më e mirë për lutjet, është Muaji i...

Kryemadhi: Gëzuar Muajin e Madhërishëm të Ramazanit, shëndet e paqe në familjet shqiptare!

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi ka uruar besimtarët myslimanë për nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit. Ajo u uron shëndet e paqe për...

Presidenti Meta uron besimtarët myslimanë: Gëzuar Muajin e Bekuar të Ramazanit! Agjërim të lehtë dhe të pranuar

Presidenti Ilir Meta ka uruar besimtarët për Muajin e Bekuar të Ramazanit, i cili fillon nesër. Meta u uron besimtarëve agjërim të lehtë dhe...

Rama uron besimtarët myslimanë: Agjërim të lehtë e të bekuar në këtë muaj të shenjtë të Ramazanit!

Kryeministri Edi Rama ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit. Teksa ka publikuar pamjet nga xhamia e...

Lajmet e fundit