Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
45 %
1kmh
0 %
Pre
33 °
Sht
33 °
Die
25 °
Hën
31 °
Mar
31 °
E premte, 22 Shtator, 2023

TAG

moske

Zyrtarët rusë: Rrëzuam dy dronë në jug të Moskës

Ministria e Mbrojtjes së Rusisë deklaroi se ka rrëzuar dy dronë mbi rajonin Tula, në jug të Moskës, pa specifikoi kohën apo lokacionin e...

Testi gjenetik e konfirmon, Prigozhin vdiq në aksidentin ajror në Moskë

Shefi i Wagner, Yevgeny Prigozhin është konfirmuar i vdekur pas analizave gjenetike të trupave të gjetur në rrëzimin e avionit të së mërkurës, thanë...

Forcat ruse godasin rajonin e Kharkiv, dy viktima

Dy persona janë vrarë nga granatimet ruse në lindje të Ukrainës më 26 gusht, ndërkohë Rusia ka raportuar për më shumë sulme me dronë,...

Rusia gjen trupat dhe kutinë e zezë të avionit ku vdiq Prigozhin

Rusia thotë se 10 trupa dhe regjistruesi i fluturimit janë marrë nga vendi ku u rrëzua avioni në të cilin supozohet se ka qenë...

Po vizitonin kryeqytetin rus, vdesin turistët në Moskë

Tetë persona të cilët po vizitonin kryeqytetin Rus të Moskë  kanë vdekur në pasi u bllokuan në kanalizimet nëntokësore pas shirave të rrëmbyeshëm ditën...

Sulmi me dronë në Moskë, Zelensky paralajmëron: Lufta po kthehet në Rusi

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka paralajmëruar se lufta do të kthehet në Rusi pas një sulmi me dron në Moskë. Në një deklaratë Zelensky...

Ukraina sulmon me dronë Rusinë, “ngrin” aeroporti Vnukovo

Rusia e ka akuzuar Ukrainën për sulm me dronë në Moskë, si pasojë e të cilit janë dëmtuar dy ndërtesa dhe është mbyllur për...

Pas kryengritjes së Wanger-it, Prigozhin takohet për herë të parë me Putinin

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin zhvilloi sot një takim me liderin mercenar Yevgeny Prigozhin, pas rebelimit  të grupit Wagner. Sipas asaj që Kremlini ka thënë...

Kreu u Wagner “arratiset” në Bjellorusi, ushtarët e tij nuk do të procedohen

Kremlini tha se shefi i mercenarëve të gripit Wagner, Yevgeny Prigozhin do të shkojë në Bjellorusi, sipas një marrëveshjeje të ndërmjetësuar nga presidenti bjellorus...

Wanger shumë afër Moskës, kryebashkiaku thirrje qytetarëve: Mos dilni nga banesat, ushtarët janë në gatishmëri

Gjatë gjithë ditës, trupat Wagner kanë lëvizur drejt Moskës. Më herët këtë pasdite, guvernatori i rajonit të Lipetsk, në jug të Moskës, konfirmoi se...

Lajmet e fundit