Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

mjeku

Tullumbacet me oksid azoti, mjeku: Gaz që çon deri në vdekje

Mjeku toksikolog, Alert Drishti ka shpjeguar efeketet e drogërave të reja të cilat janë futur kohët e fundit në Tiranë, ku mes tyre janë...

Ilaçi që pretendohet se reklamohet nga mjeku i QSUT-së, reagon Ervin Rapushi: Medikament fantazëm për të cilin s’kam folur kurrë

Mjeku reumataolog në QSUT, ka përgënjeshtruar lajmet që qarkullojnë në medie për një ilaç “magjik” i cili eliminon dhimbjen e kockave dhe rikthimin e...

Shkarkohet nga detyra mjeku Apostol Vaso, ironia e tij: Të dal të lyp tani?

Mjeku anestezist reanimator, Apostol Vaso është shkarkuar nga detyra në Spitalin e Traumës në Tiranë. Lajmin e ka bërë me dije vetë mjeku, i cili...

Prej kohësh vuante nga leucemia, ndahet nga jeta mjeku i nderuar shqiptar

Një nga emrat  e njohur dhe të nderuar të mjekësisë shqiptare, Agron Panariti është ndarë nga jeta në moshën 74-vjeçare. Pas një beteje të...

Mjeku Tritan Kalo del në pension, i indinjuar me Ministrinë e Shëndetësisë: S’patën kohë për një mirënjohje për punën

Mjeku Tirtan Kalo ka dalë në pension dhe është vënë në dijeni përmes një shkrese nga QSUT. Pas kësaj shkrese mjeku Kalo s'mund të...

“Ti ke vdekjen në trup”, Rama rrëfen dramën në familje: Gregut i thanë se kishte 30 % mundësi për të mbijetuar

Mjeku i njohur Gentian Toshkëzi, i cili u shpall në SHBA, “America’s Best Doctor”, ishte i ftuar në podcastin e kryeministrit Edi Rama. Gjatë...

Shoferi akisdentohet në punë, mjeku i Elbasanit nuk i jep ndihmën e parë, Policia e procedon bashkë me pronarin e kompanisë

Një mjek dhe dy infermiere të Spitalit të Elbasanit janë proceduar penalisht nga Policia, pasi nuk i kanë dhënë ndihmën e parë mjekësore një...

E rëndë / Ishte diagnostikuar me kancer, mjeku në Greqi lyhet me benzinë dhe i vë flakën vetes

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi ku një mjek i ka vërë flakën vetës në oborrin e shtëpisë së tij. Sipas mediave vendase...

E trishtë, ndahet papritur nga jeta mjeku i Spitalit të Traumës

Profesori dhe doktori Ilia Mazniku, i cili ishte mjek ortoped në Klinikën e Ortopedisë, në Spitalin Universitar të Traumës, është ndarë nga jeta në...

“Nëse nuk je militant apo servil s’të ofrohen mundësi”, mjeku Tritan Kalo do të largohet nga Shqipëria: Do shkoj në Kanada

Mjeku i njohur infeksionist, Tritan Kalo, ka vendosur që të largohet nga Shqipëria. Këtë lajm e ka bërë me dije vetë mjeku përmes një...

Lajmet e fundit