Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
32 °
Mër
29 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

mitsotakis

Mitsotakis flet për takimin me Erdogan: Le ta lëmë derën hapur edhe nëse nuk pajtohemi

Kryeministri Kyriakos Mitsotakis ka dhënë një intervistë për CNN pak para takimit të tij me presidentin e Turqisë, Tayyip Erdogan. Kryeministri grek vuri në dukje...

Mitsotakis mirënjohës Shqipërisë: Faleminderit që u bashkuat me ne për të luftuar me zjarret

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis ka falenderuar forcat aleate të cilët siguruan dhjetëra zjarrfikës dhe pajisje për zjarret që kanë përfshirë vendin gjatë ditëve...

“Çështja Beleri”, gazeta greke: Mesazhi i prerë që Mitsotakis i dërgoi mbrëmë Ramës

Mediat greke kanë analizuar gjerë e gjatë dhe me detaje darkën e shtruar mbrëmjen e djeshme nga kryeministri Kyriakos Mitsotakis, për liderët e Ballkanit...

Kurti i vendos kushte Greqisë: Njohja reciproke për fqinjësi të mirë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ishte një nga të ftuarit e kryeministrit të Greqisë, Kyriakos Mitstotakis. Ai mori pjesë në darkën e shtruar nga...

Mitsotakis darkë me liderët e Ballkanit, Shqipëria refuzon tryezën ku do të jetë Kurti dhe Vuçiç

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis, ka organizuar një darkë informale me liderët e Ballkanit Perëndimor dhe vendeve anëtare të Bashkimit Europian. Sipas mediave greke mësohet...

Për samitin e NATO në Lituani, Rama dhe Mitsotakis takim “kokë më kokë”

Kryeminsitri Edi Rama ndodhet ditën e sotme në Vilnius të Lituanës, ku edhe po mbahet samiti i NATO-s. Rama në këto momente po zhvillon një...

“Shkrihen akujt”, Rama do të takojë Mitsotakisin në samitin e NATO-s

Nesër, 10 korrik, kryeministri Edi Rama do të niset drejt Lituanisë ku do të marrë pjesë në samitin e NATO-s. Burime për Report Tv,...

Mitsotakis për çështjen e Fredi Belerit: Ndihem i indinjuar, Greqia do të reagojë

Kryeministri i sapo zgjedhur në Greqi, Kyriakos Mitsotakis ka thënë se ndihet i zhgënjyer për mbajtjen në paraburgim nga Shqipëria të kryetarit të Bashkisë Himarë,...

“Qeveria e ndryshimeve me Mitsotakisin më të fortë!” BETOHET kabineti i ri qeveritar, 25% janë gra (LISTA E PLOTË E MINISTRAVE)

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, ka formuar kabinetin e ri me të cilin do të qeverisë vendin për katër vitet e ardhshme. Anëtarët e qeverisë...

Shpallet qeveria teknike në Greqi, Ioanis Samaras në krye të vendit deri më 25 qershor

Është shpallur qeveria teknike në Greqi me kryeministër Ioanis Samaras. Ai kreu betimin e tij si kryeministër sot pasdite në prani të presidentes së...

Lajmet e fundit