Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
43 %
5.1kmh
0 %
Hën
21 °
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
25 °
E hënë, 2 Tetor, 2023

TAG

ministri

Sveçla: Ka sinjale që kemi më shumë terroristë serbë të vrarë në veri

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, ka bërë me dije se kanë sinjale se numri i të vrarëve nga grupi kriminal mund të...

Zjarret në vend, reagon ministri Balla: Të mbrohen zonat e banuara

Sot disa vatra zjarri në vend kanë dalë nga kontrolli duke djegur me dhjetëra hektarë tokë dhe bimësi, sidomos në Bashkinë Patos, fshati Margëlliç. Me anW...

Vlerësimi pozitiv i Standard&Poor’s për Shqipërinë, reagon Ervin Mete: Lajm i mirë, rrit pozicionin e Shqipërisë në tregjet financiare globale

Ministri i Financave, Ervin Mete, ka reaguar pas lajmit se Agjencia ndërkombëtare e vlerësimit Standard & Poor’s (S&P) ka rishikuar për lart perspektivën e...

Gazetarja blen hashash mes nxënësve, reagon Balla: Nuk kam fshesë magjike t’i zhduk me një goditje shpërndarësit

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka reaguar pas një lajmi të gazetares Dorjana Bezat, e cila ka shkuar në një prej shkollave të Tiranës...

VIDEO/ Taulant Balla prezanton Prefektin e ri të Kukësit

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla, ditën e sotme prezantoi Prefektin e ri të Qarkut Kukës, Granit Gjana, i cili zëvëndësoi në këtë detyrë Albert...

Kushi dorëzon detyrën: Përmbylla angazhimin më sfidues, suksese mikes Ogerta Manastirliu

Evis Kushi i dorëzoi detyrën e Ministres së Arsimit dhe Sportit znj. Ogerta Manastirliu me një ceremoni simbolike në prani të zv. Kryeministres znj....

Shkaktoi zhurmë me deklaratën pas ngjarjen tragjike në anije, jep dorëheqje ministri grek i Transportit

Ministri i Transportit në Greqi, Miltiadis Varvitsiotis ka dhënë dorëheqje pas ngjarjes në Piera, ku disa anëtarë të anijes Horizont Blu shtynë dhe hodhën...

Organizata terroriste serbe kërcënon me jetë ministrin e Brendshëm të Kosovës

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, është kërcënuar në rrjetet sociale nga organizata terroriste serbe “ Severna Brigada”. Ditën e sotme ministri...

Ndryshimet në kabinet, KUSH janë ministrat e rinj

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar ndryshime në kabinetin qeveritar gjatë mbledhjes së Asamblesë së Partisë Socialiste. Rama propozoi ndryshime në disa ministri duke larguar përfundimisht...

Ndryshimet në kabinetin qeveritar, Rama prezanton ministrat e rinj

Kryeministri Edi Rama ka miratuar ndryshimet e në kabinetin e qeverisë në mbledhjen e Asamblenë e Partisë Socialiste. Rama njoftoi se Ogerta Manastirliu ikën nga...

Lajmet e fundit