Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
40 %
Die
20 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

Mimoza Hafizi

Mimoza Hafizi: Pedagogët dhe rektorët janë në dy universe paralele, të ishim bashkë politika nuk do rezistonte dot

Politikania dhe pedagogia e Fakultetit të Shkencave të Natyrës, Mimoza Hafizi ka thënë në protestën e sotme se rektorët e universiteteve dhe pedagogët janë...

Satelitët mbi Shqipëri, Mimoza Hafizi: Jo efikase që të shpenzohen 6 mln euro, do qëndrojnë në vendin tonë 1 minutë

Fizikantia Mimoza Hafizi teksa ka komentuar shërbimin satelitor i cili u prezantua ditën e djeshme nga kryeministri, Edi Rama, u shpreh se është jo...

Kandidon për REKTORE e UT, Mimoza Hafizi bën deklaratën: Ata që sollën gjendjen e tanishme, nuk japin kurrë LLOGARI e nuk mbajnë PREMTIMET (DEKLARATA)

Mimoza Hafizi, shkencëtarja me titullin professor, doktor e Universitetit të Fizikës mëngjesin e sotëm ka nxjerrë sloganin e fushatës së saj për zgjedhjet e...

‘Thikë pas shpine ndaj nesh’, Mimoza Hafizi shpall kandidaturën për Rektore në Universitetin e Tiranës: Vendimi im rezistencë ndaj klanit që ka ‘lidhur nyje’...

Ish-deputetja Mimoza Hafizi ka shpallur kandidaturën për Rektore në Universitetin e Tiranës. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Hafizi përmes...

‘Ylli i Shqipërisë’, profesoresha e fizikës publikon pamjet me teleskop: Si duket ‘prona’ e shqiptarëve në hapësirë (DETAJE nga fushata)

Profesoresha e Fizikës, Mimoza Hafizi ka publikuar pamjet me teleskop të 'Yllit të Shqipërisë'. Hafizi shpjegon edhe detaje të tjera rreth...

Futet në lojë Mimoza Hafizi, sulmon Ramën: Unë do jem e para që…

Pas një pause, pas përçarjes me Blushin që çoi në përjashtimin e saj si kryetare e LIBRA-s, ish-deputetja e PS-së Mimoza Hafizi, tashmë pedagoge...

Mbeti jashtë Kuvendit, Mimoza Hafizi i rikthehet profesionit, publikon ‘PIKA TRËNDAFIL’

Ish-deputetja e PS e cila u anëtarësua më pas me LIBRA-n e Ben Blushit, nuk ia doli dot të hyjë në kuvend në zgjedhjet...

Mimoza Hafizi shkëlqen si shkencëtare, ESA përzgjedh projektin e saj

Bashkë me grupin tim në Universitetin e Tiranës, jam që nga fillimi pjesë e konsorciumit ndërkombëtar të astrofizikanëve, që po e përpunojnë dhe...

“Vetëm një lëvizje gishti i lejoi trupi i tij i sëmurë të lidhej me botën”, reagon fizikantja shqiptare për ndarjen nga jeta të Stephen...

Ditën e sotme është ndarë nga jeta fizikanti Stephen Hawking në moshën 76-vjeçare, në Cambridge të Anglisë. Reagimet në rrjet kanë qenë...

Lajmet e fundit