Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
0.5kmh
40 %
Sht
34 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

meta

“Trekëndëshi i Bermudës është bashkë”, Haklaj: Bardhi delegoi PD te Berisha dhe Meta

Ish-deputeti demokrat, Azgan Haklaj e ka cilësuar kreun e Grupit Parlamentar, Gazmend Bardhin si “truri i shkatërrimit të PD”. I ftuar në “Repolitix”, Haklaj tha...

Meta: Paratë e qytetarëve ikin jashtë drejt pronarëve të inceneratorëve në kërkim

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta pretendon se paratë për inceneratorën po shkojnë te pronarët që janë në kërkim. Meta thotë se tani që...

Meta për sherrin në Krujë: Mban emrin dhe fytyrën e Ramës

Ish-presidenti ilir Meta ka reaguar për sherrin e ndodhur ditën e djeshme në Borizanë, ku u dhunuan barbarisht dy kushurinjë Bilbil dhe Jashar Maja...

META do të lançojë aplikacionin “Threads”, konkurrenti i ri i Twitter

CEO i META, Mark Zuckerber pritet të lançojë të enjten aplikacionin e tij “Threads” , në mënyrë që të rivaliziojë Twitter-in e Elon Musk....

Meta me aplikacion të ri, do jetë rival i “Twitter”

Vetëm për pak ditë, rivali i Twitter, një aplikacion i quajtur Threads, pritet të dalë nga "Meta" në treg. Duhet se kjo do të jetë...

Bie Facebook, Whatsapp dhe Instagram, reagon META

Përdoruesit e  Instagram, Facebook dhe WhatsApp kanë raportuar se platformat kanë pësuar ndërprerje. Mijëra përdorues raportuan probleme rreth 9:45 mbrëmjen e sotme, sipas Downdetector ,...

KQZ rrëzon kërkesën “Bashkë Fitojmë”, Belshi u mbetet socialistëve

Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar kërkesën e koalicionit ‘Bashkë Fitojmë’ për ripërsëritjen e zgjedhjeve në Belsh. Bashkinë Belsh e fitoi kandidati i Partisë Socialiste, Arif Tafani me...

BE gjobit me 1.2 miliardë euro “Meta” për keqpërdorimin e të dhënave të përdoruesve

Kompania Meta e Facebook-ut, është gjobitur me 1.2 miliardë euro për keqpërdorimin e të dhënave të njerëzve përderisa i transferonte ato mes Evropës dhe...

“Monizmi ka marrë një goditje shumë të fortë sot”, reagon Meta pas mbylljes së votimit

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka shprehur mirënjohjen e tij për qytetarët që morën pjesë në votimin e sotëm. Përmes një postimi në...

“Nuk jemi krenarë, por s’kemi bërë dëme serioze”, Edi Rama flet para kandidatëve të PS, sulmon Berishën dhe Metën: Janë pengje të së shkuarës...

Kryeministri Edi Rama po mban pasditen e kësaj të marte fjalën para kandidatëve të PS për 61 bashkitë e vendit. Ata janë mbledhur në...

Lajmet e fundit