Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
0.5kmh
75 %
Die
25 °
Hën
25 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

mesazh

Rama, mesazh nga salla e Këshillit të Sigurimit të OKB: Pra, u vendos!

Kryeministri Edi Rama një ditë para se presidenca shqiptare do të drejtojë një nga seancat më të rëndësishme të dekadës së fundit, me praninë...

Çështja e Belerit, DASH mesazh: Autoritetet shqiptare të respektojnë ligjet e vendit

Mediat greke shkruajnë se Departamenti Amerikan i Shtetit, i ka dërguar një tjetër mesazh Shqipërisë sa i përket çështjes së kryebashkiakut të zgjedhur të...

“Më shkruajti mos ma përmend emrin”, analisti merr mesazhin “live” në emision nga biznesmeni

Analisti i njohur Arjan Curri ka folur për hetimet e SPAK sa i përket inceneratorëve, por dhe koncesionit të sterilizimit Gjatë fjalës së tij ai...

Evis Kushi mesazh pas shkarkimit: Bëmë së bashku reforma transformuese në arsim, Ogerta do t’i vazhdojë!

Ish-ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka shkruar një mesazh falenderimi pas shkarkimit nga posti, për kolegët, mësuesit dhe pedagogët me të cilët ka punuar...

“Keqardhje për jetët e humbura”, Rama mesazh për përmbytjet në Greqi: Shqiptarët që jetojnë në zonat e prekura të kontaktojnë ambasadën

Kryeministri Edi Rama ka përcjellë një mesazh solidariteti për situtatën në Greqi, ku janë shkatuar përmbytje të shumta që kanë marrë jetë njerëzish. Me anë...

“Rama të lëshon, s’të mbron”, kryeministri ua thotë në sy ministrave: Flamuri i PS s’do përdoret për të fshirë bajgat nga fytyra e korrupsionit

Kryeministri Edi Rama vijon të mbajë fjalën në Asamblenë e PS, ku ka folur dhe për sistemin e drejtësisë si dhe për arrestimet e...

“E caktoni ju ditën dhe orën”, Rama mesazh: Dhuroni gjak, të forcojmë zinxhirin e solidaritetit

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me lajmin për platformën online të dhurimit vullnetar të gjakut. Kreu i qeverisë shkruan se përmes aplikimit në...

Zelensky mesazh liderëve botërorë: Duhet të kuptoni që siguria e përbashkët varet…

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, drejtuar kombit të tij tha se liderët ndërkombëtarë duhet t’i tregojnë Moskës se janë të gatshëm që t’i përgjigjen...

Ambasada e SHBA në Tiranë: Gëzuar Kurban Bajamin, ditë reflektimi

Ambasada e SHBA në Tiranë, ka përcjellë një mesazh urimi për besimtarët myslimanë që festojnë sot Kurban Bajramin. Ambasada teksa u uron gëzuar myslimanëve, shkruan...

Benet Beci merr detyrën: Ne do ta fillojmë që sot ndryshimin, Shkodra është e para!

Benet Beci ka marrë këtë të hënë detyrën si kryebashkiak i ri i Shkodrës. Këshilli Bashkiak është mbledhur dhe Beci është betuar si qytetari...

Lajmet e fundit