Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
52 %
3.6kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
20 °
E hënë, 2 Tetor, 2023

TAG

meksike

E lidhën me Kartelin Sinaloa, Luftar Hysa del me figurë: Deri në vitin ’98 isha në Belsh kryetar i PD, shkova në Afrikë të...

Biznesmeni Luftar Hysa, një sipërmarrës në fushën e lojërave të fatit në Meksikë, ka dalë mbrëmjen e sotme për herë të parë me figurë...

Pamje të frikshme: Shikoni si tunden makinat nga tërmeti 7.5 ballë në Meksikë, dyshohet për dëme të shumta (VIDEO)

Një tërmet i fuqishëm i magnitudës 7.5 rihter ka tronditur bregun perëndimor por është ndjerë thuajse në të gjithë shtetin e Meksikës. Sipas raportimeve në...

Shqiptarë të lidhur me Kartelin e Sinaloas, media meksikane nxjerr EMRAT: Katër vëllezërit Hysa biznes me partnerin e El Chapos

"Autoritetet e inteligjencës së qeverisë federale zbuluan se Ismael Zambada García, alias El Mayo, lider i një fraksioni të kartelit Sinaloa, ishte aleat me...

“Zoti i drogës i lidhur me grupe shqiptare”, media meksikane: “Sinaloa Cartel” pastron paratë e kokainës në Shqipëri

Mediat meksikane se thonë se “Sinaloa Cartel”, një sindikatë e madhe ndërkombëtare e krimit të organizuar, pastron paratë në Shqipëri. Sipas “eluniversal”, Ismael El Mayo...

Një nga më të kërkuarit nga FBI, arrestohet “Zoti i drogës” në Meksikë

Trafikanti më i kërkuar i drogës i FBI-së, Rafael Caro Quintero, është arrestuar nga policia meksikane. Uashingtoni kishte dhënë një shpërblim prej 20 milionë dollarësh...

Terror në Meksikë: 15 persona të armatosur hyjnë në hotel dhe vrasin 11 persona

15  persona të armatosur kanë hapur zjarr drejt një hoteli në qytetin meksikan Celaya, në shetetin qendror Guanajuato. Mediat lokale raportojnë se të paktën 11...

I dhunuar dhe i hedhur në rrugë, gjendet i pajetë gazetari

Një gazetar meksikan u gjet i vdekur mbrëmjen e djeshme në Sinaloa të Meksikës. I pajetë është gjetur gazetari, Luis Enrique Ramirez, një gazetar dhe...

Tronditëse, humbin jetën 9 persona gjatë një sulmi me armë në një funeral, mes tyre një fëmijë 

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Meksikë, ku 9 persona kanë humbur jetën si pasojë e një sulmi me armë që ka ndodhur...

I riu i dhuron veshkën vjehrrës, ja çfarë bën e dashura pak pas gjestit human

Një i ri nga Meksika u bë i famshëm në vend pak muaj pasi i dhuroi veshkën vjehrrës së tij. Përveç aktit human, Uziel Martinez...

Horror në Meksikë, trupat e 10 personave të vrarë lihen para zyrës së guvernatorit, dyshohet për një luftë mes karteleve rivalë të drogës

Një ngjarje shokuese ka ndodhur ditën e sotme në Meksikë, ku janë gjetur trupat e 10 personave të vrarë brenda makinave. Autoritetet nisën menjëherë...

Lajmet e fundit