Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
30 °
E enjte, 28 Shtator, 2023

TAG

mediat italiane

Mes duartrokitjeve dhe lotëve, niset drejt portit arkivoli me trupin e Klajdi Bitrit

Arkivoli me trupin e 23-vjeçarit shqiptar Klajdi Bitri, i cili u vra pasditen e së dielës duke mbrojtur shokun e tij italian, doli nga...

Nga ANSA te La Repubblica, memeja e Ramës “kryqëzohet” nga mediat italiane

Një meme e postuar nga Rama ku krahasonte turistët italianë që vijnë në vendin tonë, me emigrantët shqiptarë që ikën në shtetin fqinj para...

Dhimbje për prindërit dhe motrën, mediat italiane japin lajmin e trishtë për ndarjen nga jeta të 18 vjeçares shqiptare

"Disa gjëra në moshën tetëmbëdhjetë vjeçare as që duhet të ekzistojnë. Kështu, në lulen e rinisë, e mori një sëmundje e pashërueshme, Gerta Allushin,...

“Luanesha e ISIS-it”, 19-vjeçarja shqiptare në shënjestrën e autoriteteve italiane

Bleona Tafallari, 19 vjeçare e lindur në Kosovë, por me banim në Milano të Italisë, akuzohet se është pjesë e një grupi fundamentalist islamik...

“SARS-CoV2 ka dalë aksidentalisht nga laboratori në Wuhan”, mediat italiane: Kina pranon origjinën e virusit

Mediat italiane shkruajnë se pas më shumë e një viti e gjysme, Kina do të pranojë që virusi SARS-CoV2 ka dalë aksidentalisht nga laboratori...

Mediat italiane jehonë mbërritjes së ekipit të mjekëve shqiptarë: Marrëvesha Di Maio – Rama

Një ekip prej 30 mjekësh dhe infermierësh janë nisur nga Shqipëria për t'i ardhur në ndihmë homologëve italianë në luftën ndaj pandemisë së COVID-19....

Rama publikon VIDEO dhe nis ditën me mediat italiane, ja çfarë thotë

Kryeministri Edi Rama Të kthyer në një rutinë tashmë kryeministri Rama edhe këtë të dielë pashkësh ka përshëndetur të gjithë ndjekësit e tij në...

Shqiptari shpëton 4 të rinjtë italianë, mediat e huaja e ngrenë në piedestal heroin guximtar

Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë mëngjes në San Martino të Italisë. Katër të rinjtë italianë shpëtojnë në sajë të...

Lajmet e fundit