Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
34 %
4.1kmh
0 %
Enj
26 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
29 °
E enjte, 28 Shtator, 2023

TAG

media franceze

Media elitare franceze shkrim për bukuritë shqiptare: Shqipëria, destinacioni i kësaj vere

Shqipëria këtë vit po mbyll me sukses sezonin turistik. Bukuritë dhe bregdeti ynë kanë zënë një vend të rëndësishm në mediet e huaja të...

Media franceze jehonë ekspozitës së Ramës në Athinë: Shqipëria dhe Greqia shpalosin miqësinë në një event jo të zakontë, kryeministri detajist

Ekspozita e kryeministrit Edi Rama në Greqi ka tërhequr vëmendjen edhe të mediave franceze. Ka qenë televizioni “TV5 Monde” i cili i ka kushtuar një...

A do të kërkoni një mandat të katërt? Ja si përgjigjet Rama për medien franceze

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se ka filluar një ndryshim, lidhur me imazhin e Shqipërisë në Francë dhe se gjithmonë e më shumë francezë...

“Hapja e negociatave me BE-në hap thelbësor për ne”, Rama intervistë për median franceze: Ne ishim Korea e Veriut e Europës

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një intervistë me një media franceze, ku ka folur për hapjen e negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në Bashkimin...

Dukeshit i zemëruar në Bruksel? Edi Rama intervistë për “France 24”: Isha me Bullgarinë, për Bashkimin Europian jam i trishtuar

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për median franceze "France 24", ku ka folur për Samitin e Brukselit të dy ditëve më parë,...

Artikulli i medias franceze: Shqipëria përballë kërcënimit rus, integrimi i përshpejtuar në Europë

Procesi i anëtarësimit në Bashkimin Evropian të vendit të vogël në bregdetin e Adriatikut mund të materializohet më shpejt se sa pritej për shkak...

Nga korrupsioni te integrimi në BE dhe vizita e ministrit kinez, Rama intervistë për median franceze: Shqipëria është gati, po pengohet…

Kryeministri Edi Rama ka folur në një intervistë për televizionin  “France24”. Rama është pyetur nga gazetarja për korrupsion në Shqipëri, për integrimin në BE, për...

Edi Rama flet për median franceze, për dënimin e Llallës: Në Shqipëri njerëz të pushtetshëm po dalin para drejtësisë, po luftojmë korrupsionin

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për televizionin francez TV5MONDE, nga Nju Jorku ku ndodhet prej ditësh. Ai është pyetur dhe për dënimin...

‘Shtëpia e shqiptarëve është e zotit dhe e mikut’, media franceze ARTIKULL vendit tonë

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me një artikull të medias franceze '20minutes.fr', e cila i ka kushtuar një artikull trashëgimisë...

Lajmet e fundit