Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
0.5kmh
75 %
Die
25 °
Hën
25 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

mbrojtje

PROJEKTLIGJI/ Qeveria hedh për konsultim Rezervistët e Ushtrisë: Në gatishmëri për mbrojtjen e Shqipërisë deri në 60 vjeç!

Ministria e Mbrojtjes ka hedhur për konsultim publik projektligjin për krijimin e Forcës Rezerviste të Forcave të Armatosura. Ky projektligj parashikon që shtetasit që...

SPAK: Altin Dumanit nuk i rrezikohet jeta, po mbrohet nga Garda sipas ligjit

Prokuroria e Posaçme hedh poshtë lajmet se kreu i SPAK, Altin Dumani është kërcënuar dhe ndaj janë marrë masa shtesë për mbrojtjen e tij. Në...

Organizatat mjedisore kërkojnë mbrojtjen e lumit Vjosa edhe në anën greke

Disa organizata mjedisore greke në nivel kombëtar dhe vendor po mbështesin një fushatë për shtrirjen e kufijve të Parkut Kombëtar të Pindosit Verior drejt...

Sulmet kibernetike të Iranit, Komanda e Ushtrisë amerikane vjen në Shqipëri dhe kryen operacionin e parë mbrojtës

Forca Kombëtare e Misionit Kibernetik të SHBA, pjesë e Ushtrisë amerikane, ndodhet në Shqipëri dhe ka kryer operacionin e parë mbrojtës. Bëhet fjalë për...

Vrasjet e Dan Hutrës, motra e tij kërkon mbrojtje, ka frikë nga hakmarrja

Një ngjarje e rëndë tronditi qytetin pak ditë më parë, pasi Dan Hutra vrau tre gra dhe plagosi tre të tjera. Kjo ngjarje ka shkaktuar...

Zbuloi planin për helmimin e Luftar Reçi, polici i Burgut të Drenovës ikën nga Shqipëria dhe kërkon mbrojte: Më kërcënuan me jetë! (VIDEO)

Ky është Emiljano Peleshko, ish-punonjës në burgun e sigurisë së lartë në Drenovë, i cili bashkëpunoi me SPAK dhe zbuloi një tentativë për të...

Simptomat e lisë së majmunit dhe si të mbroheni nga sëmundja që rrezikon jetën

Shtatë raste të lisë së majmunëve janë konfirmuar në Mbretërinë e Bashkuar që nga 7 maji. Infeksioni është një virus vdekjeprurës që është më...

Politologu i njohur i del në “mbrojtje” Lulzim Bashës: Nuk ishte zari i askujt, jurist i shkëlqyer! S’ka lidership të ri në PD, kontrollohet...

"PD për herë të parë po tregonte një fytyrë dhe një mundësi të qenit alternativë politike dhe  qeverisëse, me një kryetar të papërfolur, që...

Tregoi detaje rrënqethëse si u vra Eglantina nga vëllai, bashkëpunëtori i drejtësisë merret në mbrojtje dhe largohet nga Tirana

Merret në mbrojtje bashkëpunëtori i drejtësisë që tregoi se si u vra nga vëllai 23 vjeçarja Eglantina Buci, me urdhër të babait, Faik Buci,...

‘Ju vraftë Zoti nëse shkoni në votime’, Berisha merr në mbrojtje Neritan Cekën: Revoltë e ligjshme shpirtërore

Ish kryeministri Sali Berisha i ka dalë në mbrojtje Neritan Cekës, pas deklaratës së këtij të fundit në studion e Ora News, që u...

Lajmet e fundit