Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
0.5kmh
40 %
Sht
34 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

mazhoranca

Kuvendi rrëzon kërkesën e Bardhit për ringritjen e Komisionit të Reformës Zgjedhore

Kuvendi ka rrëzuar me 55 vota kërkesën e kryetarit të Grupit Parlamentar, Gazment Bardhi, për ringritjen e Komisionit për Reformën Zgjedhore. Bardhi kërkoi në Kuvend...

Bardhi pas përfundimit të Konferencës së Kryetarëve: Mazhoranca nuk mbështeti propozimet e opozitës

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka folur pas përfundimit të Konferencës së Kryetarëve. Në një deklaratë per mediet Bardhi tha...

PS dhe PD i hapin rrugë SPAK për arrestimin e Ahmetajt dhe kontrollit të banesës

Partia Socialiste dhe Partia Demokratike kanë rënë dakort lidhur me arrestimin e ish-zv.kryeministrit, Arben Ahmetaj dhe kontrollin e banesës së tij, duke qenë kështu...

PS dhe PD bashkojnë votat, miratohen ndryshimet në Kodin Rrugor, integrimi dhe marrëveshjet me Maqedoninë e Veriut (E PLOTË)

Debatet dhe diskutimet e seancës së sotme plenare në Kuvendin e Shqipërisë kanë përfunduar mbrëmjen e sotme me dakordësi mes mazhorancës dhe opozitës për...

Mazhoranca rrëzoi emrin e tij si Avokat i Popullit, reagon Ledio Braho: Dje, u linçova në Kuvend nga modeli i së keqes

Juristi Ledio Braho, propozim i grupit të Enkelejd Alibeaj për Avokat të Popullit, ka reaguar pasi mazhoranca rrëzoi dje emrin e tij për këtë...

Marjana Semini emërohet anëtare e Gjykatës Kushtetuese, shtyhet votimi për Avokatin e Popullit

Marjana Semini do të jetë anëtarja më e re e Gjykatës Kushtetuese. Pas një seance që zgjati deri pas mesnate, deputetët e maxhorancës votuan...

Akuzat e opozitës për Portin, Rama thirrje durrsakëve: Duhet t’ju shërbejnë të shihni fytyrën e armiqve të së ardhmes, o me Durrësin në majë...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish në lidhje me akuzat e bëra nga opozita për ndërtimin e ri të Portit të Durrësit. Përmes një postimi...

Mazhoranca “i preu rrugën” Simon Mirakës, Berisha: Akt i shëmtuar, është simbol i vuajtjes e persekutimit!

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka quajtur akt të shëmtuar vendimin e grupit parlamentar socialist për të mos votuar emrin e Simon Mirakës si anëtar...

Alibeaj flet si kryetar i Grupit të PD: Socialistët u tërhoqën nga marrëveshja për Presidentin, nëse ndërrojnë mendje, ne jemi gati në 12 të...

Enkelejd Alibeaj ka thënë përsëri sot se kanë qenë socialistët ata që u tërhoqën nga marrëveshja për zgjedhjen e Presidentit të Republikës. Ai foli...

Alibeaj anuloi mbledhjen se PS “ndryshoi mendje”, reagon Tritan Shehu: Përfundon me turp kur bëhesh lodër e Ramës

Deputeti demokrat Tritan Shehu, e quan të turpshme tërheqjen e opozitës nga procesi për zgjedhjen e Presidentit të Republikës. Sipas mesazhit në grupin e...

Lajmet e fundit