Tirana
scattered clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
1kmh
40 %
Die
18 °
Hën
25 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
29 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

masa

Nesër zgjedhjet në Kukës/ Policia publikon planin e masave: 99 efektivë do të sigurojnë materialet zgjedhore

Policia e Kukësit ka njoftuar planin e masave të ndërmarra për garantimin e mbarëvajtjes së procesit zgjedhor për kryebashkiakun e ri. Zëvëndësdrejtori për Rendin dhe...

“T’ua nxijmë jetën spaçatorëve”, Balla porosit administratorët e shkollave: Të shtojmë masat e sigurisë

Ministri i Brendshëm Taulant Balla, ka zhvilluar sot një takim me administratorët e shkollave dhe drejtoritë e transportit, për të diskutuar në lidhje me...

BE e vendosur: Nëse Serbia s’merr hapa për përshkallëzimin e situatës në veri, do të vendosen masa ndaj saj

Zëdhënësi i Bashkimit Europian, Peter Stano, ka paralajmëruar masa ndëshkuese ndaj Serbisë si dhe i ka bërë thirrjje Kosovë që të hedhë hapa më...

Kurti flet sërish për masat e BE ndaj Kosovës: Janë të përkohshme, jemi në kontakt me Europën

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti edhe një herë ka folur në lidhje me vendimin e Bashkimit Europian që vendosi masa ndaj Kosovës për shkak të...

Vizita e Bill Clinton në Tiranë, Policia publikon masat, bllokohen disa rrugë

Policia ka marrë masa për sigurinë e ish-presidentit të SHBA, Bill Clinton, i cili vjen sot për herë të parë për një vizitë në...

Masat e BE ndaj Kosovës, Kurti: Të padrejta, s’ka kompromis as me sundimin e ligjit as me Kushtetutën

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur në lidhje me vendimin e Bashkimit Europian, e cila vendosi masa ndaj Kosovës për shkak të mos marrjes së...

Policia Rrugore e Tiranës bën bilancin, mbi 2000 masa për rripin, bllokohen 17 mjete

Policia Rrugore e Tiranës ka bërë bilancin e javës që lamë pas. Sipas njoftimit të rrgores së kryeqytetit mësohet se 16 shtetas janë arrestuar...

Ndeshja Partizani-Tirana, Policia merr masa për sigurinë, ja segmentet e bllokuara

Për ndeshjen Partizani-Tirana e cila do të luhet nesër, në stadiumin “Air Albania”, Policia e Tiranës njofton se ka hartuar një plan masash për...

Aksidenti tragjik në Tempi, Greqia njofton masa mbështetëse për familjarët e viktimave dhe për të plagosurit

Greqia ka njoftuar masa mbështetëse për familjarët e viktimave dhe të plagosurve në aksidentin e trenit në Tempe. Qeveria ka njoftuar përmes masave një...

Policia shton masat gjatë fundjavës: Makinat inteligjente dhe radarët automatikë në çdo rrugë

Policia e Shtetit do të intensifikojë masat gjatë fundjavës, duke marrë parasysh se fluksi i lëvizjeve është më i lartë në fundjavë, kryesisht në...

Lajmet e fundit