Tirana
scattered clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
45 %
3.6kmh
40 %
Enj
28 °
Pre
34 °
Sht
34 °
Die
23 °
Hën
25 °
E enjte, 21 Shtator, 2023

TAG

Marredheniet

Albin Kurti flet për raportet me Ramën: Nuk kanë qenë asnjëherë të përkeqësuara! Kemi përgjegjësi të dy para interesave të kombit

Kryeministri Albin Kurti ka folur për marrëdhëniet që ka me homologun tjetër shqiptar, Edi Rama. Sipas tij, raporti i tyre nuk ka qenë asnjëherë...

Escobar flet për çështjen “McGonigal”: Nuk e ka dëmtuar aspak marrëdhënien tonë të mirë me Shqipërinë

I dërguari i SHBA për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar ka komentuar për herë të parë çështjen "McGonigal" dhe është shprehur se qartë se ajo...

Putin dhe Xi rikonfirmojnë lidhjet e ngushta mes Moskës dhe Pekinit

Presidenti rus Vladimir Putin dhe udhëheqësi kinez Xi Jinping u angazhuan për thellimin e bashkëpunimit dypalësh, 10 muaj pasi Moska filloi agresionin ndaj Ukrainës....

A do firmosni traktat miqësie me Rusinë? Basha tregohet i prerë: Nëse nuk normalizojnë marrëdhëniet me Kosovën, të mos presin marrëdhënie me ne

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha është pyetur sot në “Opinion” lidhur me marrëdhëniet që do të vijojë të ketë Shqipëria me federatën ruse. Basha...

Nora Malaj në rolin e vjehrrës: Nuk e bëj dot, pata fatin që vajzën që nuk e kisha…

Nora Malaj tregoi se nuk di të bëjë rolin e vjehrrës pasi nusen e djalit e ka parë gjithmonë si vajzën e saj.  ...

Lajmet e fundit