Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
43 %
5.1kmh
0 %
Hën
21 °
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
25 °
E hënë, 2 Tetor, 2023

TAG

Marine Le Pen

Marine Le Pen: Nuk do të kandidoj më për Presidente të Francës, mjaftojnë 3 humbje  

Marine Le Pen ka deklaruar se nuk do të kandidojë më për zgjedhjet presidenciale franceze, përveç se në ndonjë rast të jashtëzakonshëm. Gjatë një intervistë...

Marine Le Pen pranon HUMBJEN: Mund të frynte erë lirie, por kutitë treguan të kundërtën! Nuk do i braktis francezët

Udhëheqësja e ekstremit të djathtë, Marine Le Pen, pas publikimit të rezultatit të Exit Poll, ka pranuar humbjen përballë Emmanuel Macron, i cili ka...

Macron apo Le Pen? Exit Poll: Ja rezultati PËRFUNDIMTAR

Emmanuel Macron është zgjedhur për një mandat të dytë si presidenti i Francës, sipas një sondazhi të mbajtur nga instituti Ipsos. Ai ka arritur që...

Mijëra francezë në protestë kundër ekstremistes Marine Le Pen, policia shpërndan turmën me gaz lotsjellës

Mijëra francezë kanë dalë në protesta në Paris kundër kandidates për Presidente, Marine Le Pen. Protestat nisën dje dhe vijuan edhe ditën e sotme, teksa...

Le Pen “NDEZ” debatin në Francë : Do të ndaloj shamitë në publik

Presidenti aktual i Francës Emmanuel Macron dhe rivalja e tij, Marine Le Pen, aktualisht po bëjnë fushatë për postin e presidentit.  Teksa shamia për...

Rivalja e Macron bën deklaratën e FORTË, Le Pen: Nëse bëhem presidente, nxjerr Francën nga NATO

Kandidatja për presidente në Francë, Marine Le Pen, ka bërë një deklaratë  të fortë, duke thënë se do të nxjerrë vendin nga NATO nëse...

Në garë përballë Macron për Presidente të Francës, Marine Le Pen i përgjigjet akuzave: Nuk jam kali i Trojës së Putinit

Kandidatja për Presidente e Frnacës, Marine Le Pen, e cila garon përballë Presidentit aktual Emmanuel Macron, ka hedhur poshtë akuzat ndaj saj se ajo...

E papritur në Francë, ekstremistët e djathtë kryesojnë ndaj partisë së Macron

Sondazhet paraprake nxjerrin partinë e djathë të Marine Le Penit fituese në zgjedhjet e Parlamentit Europian në Francë. Këto rezultate shkaktojnë...

Marine Le Pen nën akuzë për shpërdorimin e fondeve të BE-së

Udhëheqësja e ekstremit të djathtë në Francë, Marine Le Pen është akuzuar për shpërdorim të fondeve të Bashkimit Evropian. Ndaj zonjës Le Pen u...

Drejtuesja e Opozitës akuzohet për shpërdorim fondesh publike

Udhëheqësja e ekstremit të djathtë francez, Marine Le Pen është akuzuar edhe formalisht në kuadër të skandalit të shpërdorimit të fondeve të Parlamentit Europian....

Lajmet e fundit