Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Die
24 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

mandati

Ndërpritet mbledhja e Këshillit të Mandateve, opozita kërkon që diskutimet të jenë publike

Mbledhja e Këshillit të Mandateve për "fatin" e deputetit dhe ish-ministrit Arben Ahmetaj. Përfaqësuesit e opozitës i kanë kërkuar nënkryetares Ermonela Felaj, që diskutimet...

Zgjedhjet në Greqi përfunduan, çfarë do të vendosë Edi Rama për Himarën?

Kyriakos Mitsotakis dhe partia e tij "Demokracia e Re" arritën të fitonin bindshëm në balotazhin zgjedhor, duke siguruar 158 ulëse në Parlament. Rezultatet tregojnë...

ISP: Krahas hetimeve shteruese, kryetari i zgjedhur i bashkisë Himarë të lejohet të bëj betimin dhe të ushtrojë mandatin

Në zgjedhjet vendore të 14 majit kandidati i subjektit “Bashkë Fitojmë” z. Dhionisios (Alfred) Petro Beleri fitoi zgjedhjet për kryetar në bashkinë Himarë. Kandidati...

Këshilli i BE zgjat mandatin e EULEX, gjenerali italian emërohet drejtues i misionit në Kosovë

Këshilli i Bashkimit Evropian emëroi sot shefin e ri të Misionit të BE-së për Sundimin e Ligjit në Kosovë, EULEX. Italiani Giovanni Pietro Barbano...

Korça mbetet e socialistëve, korçarët i besojnë mandatin e tretë Sotiraq Filos

Sotiraq Filo është rikonfirmaur sërish si kruebashkiak në Korçë, ndërsa Partia Socialiste merr kështu një tjetër bashki. Kandidati socialist, Sotiraq Filo, ka arritur të marrë...

“Kur hyra, pata një emocion të fortë”, Belind Këlliçi dorëzon mandatin: Ama shpejt vura re gënjeshtrën dhe urrejtjen! Do jeni modeli politik që do...

Deputeti demokrat Belind Këlliçi ka mbajtur këtë të enjte fjalën e tij të fundit në Kuvend, duke treguar përjetimet e ditës së parë, në...

Luçiano Boçi mban fjalën e fundit: Kuvendi më ka pëlqyer për dinamikën dhe nervin që ka, por unë po iki te njerëzit e vërtetë,...

Deputeti demokrat Luçiano Boçi ka mbajtur këtë të enjte fjalën e fundit në Kuvend, pasi pritet të dorëzojë mandatin sepse kandidon për Bashkinë e...

Belind Këlliçi lë sot mandatin, deputeti i PD garon për Bashkinë e Tiranës

Deputeti demokrat Belind Këlliçi pritet të lërë këtë të enjte mandatin, për t'u fokusuar në garën për Bashkinë e Tiranës. Si një kandidat i...

Xi Jinping merr mandatin e tretë, si president historik i Kinës

Udhëheqësi i Kinës Xi Jinping ka siguruar një mandat të tretë historik si president. Ai pason një konsolidim të pushtetit që e ka bërë...

Gazment Bardhi: Gjykata Kushtetuese duhet të detyrojë Kuvendin t’i dërgojë çështjen për mandatin e Olta Xhaçkës! E vetmja rrugë

Deputeti demokrat Gazment Bardhi, thotë se vendimi i djeshëm i zbardhur nga Gjykata Kushtetuese, i ka dhënë të drejtë kolegëve të tij në kërkesën...

Lajmet e fundit