Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
40 %
Die
20 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

mali zi

Albin Kurti takim me Dritan Abazoviç, pritet nënshkrimi i marrëveshjes për korridorin e qiellit të hapur

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të zhvillojë një takim me kryeministrin e Malit të Zi, Dritan Abazoviç. Takimi do të nisë në orën 09:00,...

EMRI/ Transportonte emigrantë të paligjshëm drejt Malit të Zi, arrestohet 48-vjeçari në Lushnja

Një 48-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Lushnjës, pasi akuzohet për dhënies ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit me qëllim përfitimin. Bëhet...

Kush udhëtonte dhe me çfarë ishte ngarkuar avioni që u rrëzua në Kelmend? Policia u dërgon shenjat e gishtave autoriteteve malazeze

Policia shqiptare i ka dërguar homologëve në Malin e Zi shenjat e gishtave dhe gjurmët e tjera që janë gjetur në avionin e rrëzuar...

BE e shqetësuar për ngjarjet në Mal të Zi: Të hetohen rastet e dhunës

Bashkimi Evropian shprehu shqetësim për situatën në Mal të Zi, pas trazirave që shpërthyen atje me rastin e shugurimit të kreut të Kishës Ortodokse...

Protestuesit përplasen me policinë në Malin e Zi, kundërshtojnë hapjen e mitropolisë serbe (VIDEO)

Përplasje mes policisë dhe protestuesve është shënuar sot në Malin e Zi. Situata është e tensionuar në Malin e Zi pasi nesër është planifikuar...

Kapet 1 ton KOKAINË e fshehur në banane, sasia më e madhe ndonjëherë në Malin e Zi

Policia në Malin e Zi njofton se ka kapur mbi 1 ton kokainë të fshehur në një ngarkesë me banane, shkruan newsbomb.al. Sipas autoriteteve...

Lajmet e fundit