Tirana
light rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
4.6kmh
40 %
Hën
19 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

TAG

magazina

Eksportet bujqësore në 2022 u rritën me 16%

Eksportet bujqësore drejt rajonit dhe BE-së u rritën në vlerën e 55.1 miliardë lekëve gjatë vitit 2022, duke shënuar kuotën më të lartë të...

Aksione anti-kanabis në gjithë vendin, Policia kontrolle “blic” në sera, magazina e ambiente të mbyllura

Policia e Shtetit ka nisur një aksion "blic" për kontrollin e serave, tuneleve, magazinave dhe ambienteve të mbyllura, me qëllim goditjen e veprimtarisë kriminale...

24 orë luftë me flakët në magazinën e ‘Casa Italia’, ushtria shkon në ndihmë të forcave zjarrfikëse

Forcat e armatosura kanë dërguar dy grupe të specializuara për ndërhyrjet në  magazinën e qendrës tregtare “Casa Italia”, ku po vijon të dalë tym...

Magazina përfshihet nga flakët, shpëtojnë dy të moshuarit në Lezhë

Një magazinë është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në Ishull Lezhë. Dyshohet se shkak i zjarrit të rënë rreth orës...

Zbulohet 1 ton kanabis në një magazinë në Berat, 7 persona në kërkim

Rreth 1 ton lëndë narkotike e llojit kanabis sativa është zbuluar në ambientet e një magazinë në fshatin Lapan të Beratit. ...

Tritol magazinës së miellit, shoqërohen disa persona

Rreth orës 20.40 të mbrëmjes së sotme, policia është njoftuar se në vendin e quajtur "Kryqëzimi i Koliqit", në lagjen "Pjetër Budi", të qytetit...

Policia zbulon magazinën me 1450 kg kanabis, arreston 6 persona dhe procedon 2 elektriçistë

Seksioni për narkotikët në Drejtorinë Vendore të Policisë Lezhë në bashkëpunim me efektivët e Komisariatit të Policisë Kurbin, në vijim të punës së pandërprerë...

Fier, magazina përfshihet nga flakët

Një ndërtesë dy katëshe që funksiononte si magazinë është përfshirë nga flakët pak minuta më parë në qytetin e Fierit. Magazina e...

Lajmet e fundit