Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
0.5kmh
40 %
Sht
34 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

macron

Kërcënimi i Macron për vizat, Osmani: Nëse nuk ju pëlqejnë politikanët, mos ndëshkoni qytetarët e Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka folur edhe një herë për kërcënimin e presidentit Emmanuel Macron, i cili tha se nëse nuk do qetësohet...

Zelensky bisedë telefonike me Macron: Falenderoj Francën për ndihmat ushtarake

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin e Francës, Emmanuel Macron. Zelensky ka falenderuar Macron për mbështetjen e Francës, në...

Franca “në këmbë” për vdekjen e 17-vjeçarit, 875 të arrestuar dhe 40.000 oficerë në gatishmëri

Protesa dhe trazira kanë shpërthyer në Francë, pasi policia qëlloi për vdekje një 17-vjeçar, i cili siç u tha më herët, nuk ndaloi kur...

Përpjekjet e evropianëve për dialogun Kosovë-Serbi, Edi Rama: Ulja me palët tregon gjithçka për shpirtin e tyre të madh

Kryeministri Edi Rama përshëndet angazhimin e liderëve evropianë për të de-përshkallëzuar situatën në Kosovë dhe për t'i rikthyer dy vendet te dialogu. Ai ka...

Pesë vite nga zjarri, shikoni si duket sot Notre Dame e Parisit

“Pesë vjet për të ringjallur Notre Dame. Kjo është titanike”, kështu shkruan presidenti i Francës Emmanuel Macron teksa publikon disa fotografi nga restaurimi i...

Macron dhe Von der Leyen në Kinë, takim me presidentin Xi Jinping

Presidenti francez Emmanuel Macron dhe kryetarja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen ndodhen në Kinë, ku do të zhvillojnë bisedime me presidentin Xi...

“Flet për pensionet dhe mban në dorë orën 80 mijë euro”, qytetarët shpërthejnë ndaj Macron, video bëhet virale

Rrjeti ka “shpërthyer” ndaj presidentit francez, Emmanuel Macron dhe për të gjithë këtë “urrejtje” është bërë ora që ai mban në dorë. Në një intervistë...

Reforma e pensioneve, qeveria e Macron përballet me votë mosbesimi

Qeveria franceze do të përballet të hënën me dy mocione mosbesimi, teksa vazhdojnë tensionet lidhur me reformën kontroverse për pensione. Kryeministrja franceze, Elisabeth Borne, e...

Macron nis reformën e pensioneve, pa votën e Asamblesë Kombëtare

Kryeministrja franceze Elisabeth Borne ka njoftuar se qeveria heq dorë të paraqesë reformën e pensioneve për votim në Asamblenë Kombëtare dhe do i drejtohet...

Zelensky së bashku me Macron mbërrijnë në Bruksel, do t’i kërkojë PE-së ARMË dhe anëtarësim në BE

Presidenti ukrainas Volodomyr Zelensky ka mbërritur në Bruksel, ku do të mbajë edhe një fjalim para parlamentit të BE-së gjatë ditës së sotme. Ai u...

Lajmet e fundit