Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
40 %
Die
20 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

Lushnje

Vdekja e pacientit pas aksidentit në Lushnje, arrestohet shoferi i ambulancës dhe kamionit

Një aksident i rëndë ndodhi ditën e djeshme në Lushnjë në kryqëzim të autostradës Lushnje-Fier, ku një kamion u përplas me një autoambulancë dhe...

E RËNDË/ Kamioni përplaset me ambulancën në Lushnjë, ndërron jetë një person

Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në Lushnjë në kryqëzim të autostradës Lushnje-Fier. Bëhet me dije se një kamion është përplasur me...

Në luftë me flakët për 15 orë, reagon zjarrëfikësi dhe arbitri i njohur i kampionatit shqiptar

Laver Alla ka bërë një postim në rrjetet sociale ku tregon punën e vështirë të zjarrëfikësit. Një nga gjyqtarët e njohur të kampionatit shqiptar...

Prangosen babë e bir dhe të afërmit e tyre në Lushnjë, digjen dhjetëra bimë kanabisi

Katër persona janë arrestuar nga Policia e Fierit, pas një hetimi njëmujor në bashkëpunim me Prokurorinë e qytetit, sepse kishin mbjellë dhjetëra bimë kanabisi...

15 orë në “luftë” me flakët, zjarrfikësit shuajnë zjarrin e madh në Lushnje

Pas punës së palodhshme dhe të pandërprerë të zjarrfikësve është bërë e munudr shuarja e flakëve në Zhamë të Lushnjës. 15 orë në “luftë” kanë...

Zjarrfikësit vijojnë “luftën” me flakët në Lushnjë, pritet ndërhyrja nga ajri

Vijon të jetë aktive zjarri në Zhamë të Lushnjës, ku flakët po përhapen me shpejtësi. Bëhet me dije se efektivët e Batalionit të tretë të...

Del jashtë kontrollit zjarri në Zham, flakët përhapen në drejtim të Fierit, Beratit e Peqinit

Flakët  që kanë përfshirë pasditen e kësaj të marte kodrat me ullinj të fshatit Zhamë në Lushnjë kanë avancuar duke prekur dhe qytetet përreth. Burimë...

Zjarri në fshatin Zhamë, arrestohet 58-vjeçari! U vuri flakën mbeturinave, por i doli situata nga kontrolli

Policia e Lushnjës ka bërë të mundur identifikimin dhe kapjen e autorit të zjarrvënies në fshatin Zhamë, ku si pasojë e përhapjes së flakëve...

Zjarri masiv në kodrat me ullishte, Balla dhe Korreshi në Lushnjë

Një tjetër zjarr gjigant ka shpërthyer mbrëmjen e sotme kodrat me ullishte në fshatin Zhamë të Lushnjës. Të favorizuara nga era e fortë, flakët po përhapen me...

PAMJE/ Bie zjarri në Zham të Lushnjës, flakët po përhapen frikshëm drejt banesave

Flakët e zjarrit kanë përfshirë pasditen e kësaj të marte kodrat me ullinj fshatit Zhamë në Lushnjë. Sipas informacioneve praprake mësohet se zjarri po përhapet...

Lajmet e fundit