Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
40 %
Die
20 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

Luigi Soreca

Rama batuta për rikthimin e Sorecës: Vetëm legjendat largohen përgjithmonë dhe kthehen sërish

Kryeministri Edi Rama teksa ka mbajtur fjalën për procesin e censit të Popullsisë dhe Banesave, përmendi dhe rikthimin e Luigi Sorecas si ambasador i...

Balla zbardh takimin me Sorecën: Biseduam mbi rritjen e bashkëpunimit me BE-në për çështjet e sigurisë

Ministri i Brendshëm Taulant Balla, ka zhvilluar një takim ditën e sotme me ambasadorin e komanduar të BE në Tiranë, Luigi Soreca, ku kanë...

Soreca takim me Ramën, diskutojnë mbi përgatitjen e Samitit të Berlinit në Tiranë

Ambasadori i komanduar i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca është takuar me kryeministrin Edi Rama, në fillim të mandatit të tij të përkohshëm. Gjatë...

Në pritje të ambasadorit të ri, Soreca nis detyrën në Shqipëri: Nder dhe privilegj të rikthehem

Ish-ambasadori i BE-së në vendin tonë, Luigi Soreca, është rikthyer sërish në Shqipëri dhe ka nisur nga puna deri në mbërritjen e ambasadorit të...

Pamje nga ceremonia e ambasadorit italian, Luigi Soreca martohet si shqiptar

Ish-ambasadori i Bashkimit Europian në vendin tonë, Luigi Soreca, ditën e djeshme ka kurorëzuar dashurinë e tij disavjeçare. Në një ceremoni private, Soreca i...

“Moment historik”, ish-ambasadori Soreca: Koha që Shqipëria të ecë përpara drejt bërjes një Shtet Anëtar i BE-s

Ish-ambasadori i Shqipërisë në BE, Lugi Soreca ka reaguar  për hapjen e negociatave me BE për Shqipërië. Ish-ambasdori e ka quajtur një moment historik, teksa...

Pasuesja e Luigi Sorecës, Borrell emëron Christiane Hohmann ambasadoren e BE në Shqipëri

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit për Punë të Jashtme dhe Politikë të Sigurisë, Joseph Borrell ka emëruar ambadaoren e Bashkimit Europain në Shqipëri, Christiane...

Roli i Ambasadës së BE në Tiranë në seleksionimin e mediave pranë Brukselit

Nga Daniel Muçaku - kryeredaktor i “KOHA JONE” Sherrnaja në Top Channel mes drejtuesve të këtij televizioni dhe stafit te emisionit “Top Story”, të kryesuar...

FOTOT/ Veliaj i dhuron Luigi Sorecës dajren tironse: Mos harro, Tirana është shtëpia jote e dytë

Ambasadori i delegacionit të BE në Shqipëri, Luigi Soreca,ka marrë një dhuratë tepër të veçantë nga kryebashkiaku Erion Veliaj me rastin e përfundimit të...

Soreca largohet nga Shqipëria, Rama e përcjell në italisht: Grazie di tutto caro amico napoletano

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm përmes një postimi në “Facebook”, ka përcjellë ambasadorin e BE-së në vendin tonë, Luigi Soreca, i cili duke...

Lajmet e fundit