Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
0.5kmh
40 %
Sht
34 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

lufta

Rama merr pjesë në çeljen e ekspozitës së UNESCO, e pranishme dhe Zonja e Parë e Ukrainës

Kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga bashkëshortja e tij, Linda Rama, kanë marrë pjesë  në inagurimin e ekspozitës së UNESCO në ambientet e Organizatës...

Vuçiç ndan mendjen: Serbia nuk do t’i vendosë sanksione Rusisë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç nuk ka ndërmed që të vendosë sanksione ndaj Rusisë, pavarësisht kërkesave dhe ankesave të perëndimit. Vuçiç ndodhet bashkë me liderët...

Tjetër paketë ndihme për Ukrainën, Gjermania ofron 400 milionë euro armë dhe municione

Gjermania ka bërë gati paketën e re prej 400 milionë eurosh në ndihmë të Ukrainës kundër agresionit rus. Ministri i Mbrojtes së Gjermanisë, Boris Pistorius...

Ukraina shkarkon 6 zv.Ministra të Mbrojtjes

Kabineti i Ministrave të Ukrainës ka shkarkuar te gjithë zv.ministrat e Mbrojtjes gjatë një takimi këtë të hënë. Gjashtë zëvendësministra të mbrojtjes të Ukrainës u...

Moska rrëzon 8 dronë ukrainas, Stoltenberg paralajmëron për një luftë të gjatë

Gjithsej tetë dronë ukrainas u rrëzuan nga Rusia në 24 orët e fundit, sipas zyrtarëve rusë. Sekretari i Përgjithshëm i NATO, Jens Stoltenberg paralajmëroi sërish për...

Rusia sulmon tregun në Ukrainës, 16 të vdekur (VIDEO)

16 persona kanë vdekur nga një sulm rus me raketa në qytetin ukrainas Kostyantynvik, i cili është pranë Donetksut në vijën e frontit. Sipas medieve...

Zelensky bisedë telefonike me Macron: Falenderoj Francën për ndihmat ushtarake

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin e Francës, Emmanuel Macron. Zelensky ka falenderuar Macron për mbështetjen e Francës, në...

Dita e parë e shkollës në Ukrainë, nxënësit mësojnë përdorimin e dronëve

Lufta me Rusinë e ka ndryshuar mënyrën se si nxënësit ukrainas studiojnë në shkolla. Ata kaluan ditën e parë në klasë më 1 shtator duke...

250 milionë dollarë ndihma, Zelenksy falenderon SHBA për paketën e re

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky ka falenderuar SHBA për paketën e re të ndihmës për Ukrainën. Përmes një postimi në rrjetin social X ose ish-Twtter, Zelensky...

Zelensky përkujton dëshmorët ukrainas: Sot heshtja e çdo personi flet më shumë se fjalët

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka marrë pjesë në një ngjarje solemne me rastin e Ditës së Përkujtimit të Mbrojtësve të Ukrainës. Gjatë fjalës së...

Lajmet e fundit