Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
2.1kmh
75 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

Luçiano Boçi

Pamje nga dasma përrallore, vajza e Luçiano Boçit i jep fund beqarisë

Enxhi Boçi, vajza e ish-deputetit demokrat dhe njëherësh profesorit Luçiano Boçi, i ka dhënë fund beqarisë. Dasma përrallore është mbajtur mbrëmjen e djeshme, me...

Humbi zgjedhjet përballë Gledian Llatjas, reagon Luçiano Boçi: E keqja është institucionalizuar tashmë në vendin tonë

Kandidati i koalicionit “Bashë Fitojmë” për Bashkinë e Elbasanit, Luçiano Boçi, ka reaguar publikisht pas humbjes përballë kandidatit të Partisë Socialiste, Gledian Llatjas. Përmes një...

Llatja përballë Boçit/ Hapet kutia e parë në Elbasan, ky është rezultati nga votimi elektronik (FOTO)

Është publikuar rezultati i kutisë së parë nga qendra e votimit në Elbasan, ku votoi edhe kandidati i Bashkë Fitojmë, Luçiano Boçi. Kandidati i koalicionit...

PS kërkesë KQZ: Luçiano Boçi dhe Belind Këlliçi bënë fushatë në ditën e zgjedhjeve, merrni masa! (DOKUMENTI)

Partia Socialiste i ka dërgua një kërkesë KQZ-së, ku kërkon marrjen e masave ndaj kandidatit të koalicionit “Bashkë Fitojmë” për Tiranën, Belind Këlliçi dhe...

Akuza për presion ndaj votuesve, Boçi: Shpifje të pista! Iu bëj  thirrje qytetarëve që të votojnë masivisht

Kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë” për  Bashkinë e Elbasanit, Luçiano Boçi në një deklaratë për mediet, ka hedhur  poshtë akuzat se po ushtronte  presion...

Sondazh/ Nëse zgjedhjet do të zhvilloheshin nesër ja kush do ta fitonte Elbasanin dhe Shkodrën

Në prag të zgjedhjeve të 14 Majit, qytetarët janë pyetur lidhur me kë nga kandidatët dëshirojnë që të kenë në krye të qytetit të...

“Mendoja se Basha ishte kulmi i artistit”, Rama kujton ish-kreun e PD: Më ka marrë malli për Lulin

Kryeministri Edi Rama ka qenë këtë të enjte në Elbasan, ku ka kërkuar votëbesimin për Gledian Llatjan, kryetarin aktual të bashkisë. Ai nuk ka...

Sali Berisha i bindur për Durrësin dhe Elbasanin: Kandidatët tanë po shënojnë sukses, jemi të sigurt në fitoren e tyre

Sali Berisha thotë se kandidatët e koalicionit “Bashkë Fitojmë” në Durrës dhe Elbasan, respektivisht Igli Cara dhe Luçiano Boçi, po shënojnë suksese shumë të...

“Në sheshin e burrave, të ndajmë të bardhën nga e zeza”, Boçi u premton qytetarëve: Nuk do ju gënjej kurrë

Kandidati opozitar i koalicionit “Bashkë Fitojmë” për Bashkinë e Elbasanit, Luçiano Boçi iu ka dërguar një mesazh qytetarëve elbasanas në çeljen zyrtare të fushatës...

Salla e mbushur plot, Berisha dhe Meta prezantojnë Luçiano Boçin në Elbasan

Ish-kryeministri Sali Berisha pasditen e kësaj të diele ka udhëtuar drejt qytetit të Elbasanit për të prezantuar kandidatin e koalicionit “Bashkë Fitojmë” për bashkinë...

Lajmet e fundit