Tirana
scattered clouds
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
29 %
1.5kmh
40 %
Sht
35 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

luan rama

“Ndryshimi fillon nga duart”, vërejtja e gazetarit për sloganin e opozitës: Ndryshimi fillon nga mendja

“Ndryshimi fillon nga duart e tua”, ky është slogani i koalicionit “Bashkë Fitojmë”, për zgjedhjet vendore të 14 majit. Por ish-politikani dhe gazetari i...

Rama thotë se ish-liderët e UÇK-së do të dënohen pa prova, që gjykata të mbrojë nderin e vet

Gazetari Luan Rama shprehet se ish-liderët e UÇK të cilët po gjykohen për krime lufte në Hagë do të dënohen pa prova. Rama tha në...

Arta Dade feston ditëlindjen, Luan Rama me urim të veçantë: Të paçim edhe 70-të mote të tjera

Ish-deputetja socialiste Arda Dade feston sot 70-vjetorin e lindjes. Në këtë ditë të veçantë Luan Rama, i ka bërë një urim të ndjerë. Ai ka...

Poeti Hamit Aliaj në gjendje të rëndë shëndetësore, apeli i gazetarit: Duhet ta fitosh këtë betejë, po të presim të na bësh këngë!

Poeti dhe autori i disa këngëve shqiptare Hamit Aliaj ndodhet në gjendje të rënduar shëndetësore. Lajmi është bërë i ditur nga gazetari Luan Rama përmes...

Testi i inteligjencës apo shpërfaqja e injorancës?

Nga Luan Rama Edhe pse një eksperiment social, subjektet e këtij eksperimenti të titulluar “Big Brother” (një huazim prej të ngjashmëve që shfaqen edhe në...

Luan Rama uron Roza Anagnostin: Gëzuar bashkë me Taqon, ju paçim të dyve jetëgjatë dhe festofshi bashkë një shekull me datëlindje

Politikani dhe gazetari Luan Rama, uron aktoren e mirënjohur shqiptare Roza Anagnosti në ditën e saj të lindjes. Ai thotë se qe një fat...

Shkrimtari jep lajmin e trishtë, ndahet nga jeta e bija e albanologut francez: Porta e saj ishte e hapur gjithmonë për shqiptarët

Një lajm i trishtë ka ardhur nga Franca ku e bija albanologut të njohur Robert d’Angely, Solange d’Angely është ndarë nga jeta. Njëjtë si babai...

Dikur miq dhe bashkëpunëtor politikë! Edmond Panariti “flakë për flakë” Luan Ramës: Nuk ja vlen tu kushtosh vëmendje minjve!

Edmond Panariti, drejtor Kabineti në Presidencë, i përgjigjet "flakë për flakë " mikut dhe bashkëpunëtorit të tij politik Luan Rama. E gjitha lidhet me...

Përplasja për Limos Dizdarin/ Luan Rama: Do ta mëshiroja mjeranin e ndërsyer Edmond Panariti po të fliste me fjalët e tij!

Politikani Luan Rama, tashmë drejtues i një emisioni në media, ka dhënë dje lajmin e kompozitori i njohur Limos Dizdari ishte në gjendje të...

Kompozitori Limos Dizdari në gjendje të rëndë: “Mjekët e Durrësit po e mbajnë në jetë, shteti asnjë përpjekje për ta shpëtuar!”

Kompozitori i shquar i muzikës shqiptare, Limos Dizdari ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore në spitalin e Durrësit. Lajmin e jep politikani Luan Rama,...

Lajmet e fundit