Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
0.5kmh
75 %
Die
25 °
Hën
25 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

llogara

Plani për greqizimin nga Qafë Bota në Llogara

Flamuj grekë në institucionet shtetërore shqiptare, tabela dhe shkolla dygjuhëshe dhe greqishtja gjuhë zyrtare nëse vetëdeklarohen më shumë se 20% grekë. Historia e 32...

Ndahet në dysh trajleri në Llogara, bllokohet rruga

Një trajler është ndarë në dysh teksa po ngjiste Llogaranë. Përmes një njoftimi zyrtar autoritetet njoftojnë se në vendin e quajtur “Çesma” ka mbetur...

Dolën për të eksploruar karaburunin dhe humbën, policia gjen çiftin francez

Një çfit francezë humbën ditën e djeshme kontaktet midis Karaburunit dhe Llogarasë. Ata ishin nisur prej mëngjesit së ditës së djeshme për të eksploruar...

PAMJE/ Llogaraja “pushtohet” nga dëbora, si paraqitet situata

Prej ditësh moti i keq ka përfshirë të gjithë vendin. Mësohet se tashmë reshjet e para të borës për këtë vit kanë rënë edhe...

Ishin nisur për të xhiruar klipin e dasmës, merr flakë “X5” në Llogara

Dita e një çifti që do ishte më e bukura e jetës dhe që do mbetej në memoren e tyre përgjithmonë, nuk ka shkuar...

Rama publikon foto nga  tunelii i Llogarasë: Do të afrojë bregun e Jonit me aeroportin e Vlorës

Kryeministri Edi Rama ka publikuar disa foto nga tuneli i Llogarasë, ku janë hapur 4.5 nga 6 kilometrat e parë të projektit. Sipas tij ky...

Meta dhe Kryemadhi shijojnë kosin e Llogarasë (FOTO)

Kreu i zgjedhur i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, vijon me turin e tij nëpër Shqipëri. Këtë të dielë, ish-presidenti është ndalur në Llogara, ndërsa...

Rrufeja i vuri flakën Llogarasë e Palasës, Alket Islami publikon fotot e mahnitshme të fikjes së zjarreve

Mbrëmjen e djeshme, në 23 gusht, për shkak të motit të rënduar, me rrufetë që çanë qiellin përpara fillimit të furtunës, njëra prej tyre...

Vijon zjarri në Llogara, pritet ndërhyrja nga ajri

Vijon prej rreth 24 orësh vatra e zjarrit në Llogara duke shkrumbuar pyje dhe shkurre. Flakët janë përhapur sërish mëngjesin e sotëm të ndihmuara nga...

Flakë të mëdha në Qafën e Llogarasë, Palasa “kuqon” nga zjarri (PAMJET)

Një zjarr i madh ka rënë në zonën e pyllëzuar në Qafën e Llogarasë mbrëmjen e sotme dhe prej orësh flakët vazhdojnë. Deri tani...

Lajmet e fundit