Tirana
light rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
4.6kmh
40 %
Hën
19 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

TAG

lirohet

Lirohet nga burgu gruaja e “El Chapo”

Emma Coronel Aispuro, gruaja e lordit meksikan të drogës Joaquin “El Chapo” Guzman , do të lirohet nga një burg amerikan të mërkurën, thanë zyrtarët. Coronel u...

Influenceri Andrew Tate lirohet nga arresti shtëpiak

Influenceri Andrew Tate është liruar nga arresti shtëpiak në Rumani në pritje të gjykimit të tij për trafikim njerëzor dhe është vendosur nën mbikëqyrjen...

Lirohet nga burgu shqiptari që i hodhi acid në fytyrë avokates italiane

Eshtë liruar nga burgu 41-vjeçari shqiptar, Rubin Ago Talaban, i cili në prill të vitit 2013 i hodhi acid në fytyrë avokates italiane, Lucia...

Gjykata e Elbasanit liron Saimir Tahirin, ish-ministri do qëndrojë në shtëpi deri në përfundim të dënimit

Saimir Tahiri, ish-ministër i Brendshëm i Shqipërisë, është liruar nga qelia dhe do të qëndrojë në shtëpi deri në përfundim të dënimit. Mësohet se...

U dënua tre herë me burgim të përjetshëm, shqiptari shpallet i pafajshëm dhe lirohet pas 7 vitesh

Gjykata Supreme e Kosovës ka shpallur të pafajshëm dhe ka nxjerr nga qelia Naser Pajazitajn, i akuzuar për vrasjen e shtetases Donjeta Pajazitaj, ngjarje...

Gjyqi për inceneratorin e Fierit, mbrojtja e avokatit nxjerr nga qelia Robert Shabanin, i vetmi për të cilin u pushua gjykimi

Robert Shabani, pronar i kompanisë "R.S.I & T Group shpk", është nxjerrë sot nga qelia pas seancës paraprake gjyqësore që është zhvilluar për inceneratorin...

U arrestua se ishte i dehur në timon, lirohet nga qelia deputeti i ardhshëm i PD-së: Jam në shtëpi! Gëzuar ditën e Verës

Deputeti i ardhshëm demokrat i cili pritet të zvëndësojë Luçiano Boçin në Kuvend, Qani Xhafa, ka reaguar pas lajmeve për arrestimin e tij pasi...

“I forti” i Shkodrës, Safet Bajri lirohet nga burgu pas përfundimit të dënimit

Safet Bajri, i akuzuar si drejtues i një grupi kriminal në Shkodër dhe i cilësuar si "i forti" i këtij qyteti, është liruar sot...

Abuzimi me tenderin e kanalit ujitës, lirohet nga burgu ish-nënkryetari i Bashkisë së Lushnjës Gentian Nushi

Gentian Nushi, ish-nënkryetar i Bashkisë së Lushnjës është liruar nga burgu pas përfundimit të dënimit. Ai ishtë dënuar me 1.8 vite burg pasi akuzohej...

Lirimi i ish-deputetit, Meta: U tregua që në krye të aferës nuk është Alqi, as Lefteri, por Edi Rama!

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, është shprehur se lirimi i ish-deputetit Alqi Bllako nga burgu ishte një goditje fatale për drejtësinë. Në një...

Lajmet e fundit