Tirana
light rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
4.6kmh
40 %
Hën
19 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

TAG

Lindja e Mesme

Zyrtari rus: Gruri i Ukrainës është nisur për në Lindjen e Mesme…

Zyrtarët e emëruar nga Rusia në Ukrainën jugore, tashmë e pushtuar, thonë se Moska po dërgon grurin nga zonat e pushtuara në Lindjen e...

Tragjedi në ujërat e Kretës, fundoset anija me 45 emigrantë nga Lindja e Mesme, autoritetet greke dhe turke kërkojnë trupat

Rojet bregdetare greke dhe turke aktualisht po kërkojnë të paktën 8 persona që u zhdukën pasi një anije që mbante 45 migrantë nga Lindja...

Eksodi i emigrantëve nga Lindja e Mesme, thirrja e Ministrit të Jashtëm gjerman: Duhet aleancë për shpërndarjen e refugjatëve në Mesdhe

Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Mass ka bërë thirrje vendeve të Mesdheut që të krijojnë një aleancë për shpërndarjen e refugjatëve në Mesdhe. ...

Lind 7 foshnje, shënohet si rasti i parë në Lindjen e Mesme

Një 25 vjeçare ka lindur  7 fëmijë , rasti i parë ky në Lindjen e Mesme. Ajo ka lindur 6 vajza...

Greqia kthen mbrapsht 713 emigrantë, 3 vdesin nga të ftohtit

Qindra emigrantë vendet e Lindjes së Mesme vijojnë të tentojnë kalimin përmes rrugës së rrezikshme drejt shteteve të Bashkimit Europian, dhe shumë prej tyre...

Ambasadorja amerikane në OKB: Vendet arabe nuk bëjnë asgjë për të ndihmuar Palestinën, askush në rajon s’ka më shumë potencial se ata

Ambasadorja amerikane në OKB, Nikki Haley, e njohur për fjalimet e saj, ka reaguar ashpër ndaj vendeve arabe, duke pretenduar se nuk bëjnë asgjë...

Rohani takon Mogherinin: Rrezik për krijimin e qeverive terroriste në Lindjen e Mesme

Presidenti iranian, Hassan Rohani, paralajmëroi sot mbi rrezikun e krijimit të qeverive me synime terroriste në Lindjen e Mesme dhe në Afrikën e Veriut,...

Ndalohen në Kapshticë një grup refugjatësh nga Siria dhe Iraku

Policia kufitare e Korçës ka ndaluar pranë pikës doganore të Kapshticës 10 refugjatë nga vendet e Lindjes së Mesme. Refugjatët e...

Tusk: Të mbështesim Italinë, do përballet me një fluks alarmant refugjatësh

Presidenti i Komisionit Europian, Donald Tusk, është shprehur se Italia dhe Malta mund të përballen shumë shpejt me një fluks të madh refugjatësh përmes...

Lajmet e fundit