Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

Lindita Nikolla

Lindita Nikolla thërret të Premten Konferencën e Kryetarëve

Lindita Nikolla ka thirrur këtë të Premte mbledhjen e Konferencës së Kryetarëve. Kjo lëvizje e Kryetares së Kuvendit vjen pas kërkesës së përsëritur të 45...

Bardhi kërkesë Nikollës: Të futen në rendin e ditës ndryshimet për përbërjen e komisionit për Reformën Zgjedhore

Pak minuta më vonë pritet të nisë dhe seanca plenare, ku do të diskutohen një sërë projekligjesh, të cilat më pas do të kalojnë...

Bardhi kërkesë Nikollës për Avokatin e Popullit: Të ngrihet një proces transparent dhe demokratik

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, i ka dërguar një letër Kryetares së Kuvendit, Lindita Nikolla në emër të Grupit të...

Ministrat e rinj betohen në Presidencë, Rama dhe Nikolla mungojnë dhe dërgojnë zëvendësat te Begaj

Ministrat e rinj të kabinetit "Rama 3" ndodhen në Presidencë dhe po betohen mbi Kushtetute e para kreut të shtetit Bajram Begaj. Në këtë...

Ministrat e kabinetit “Rama 3”, Kuvendi shkarkon të vjetërit dhe voton të rinjtë

Kuvendi i Shqipërisë ka votuar dekretet e shkarkimit dhe emërimit të ministrave, pasi Presidenti i Republikës i firmosi dhe i dërgoi ato në seancë...

Bardhi kërkesë Nikollës: Të diskutojmë për shkarkimet dhe emërimet e reja në qeveri (DOKUMENTI)

Deputeti i Partisë Demokratike, Gazment  Bardhi kërkon mocion me debat në seancën e sotme plenare. Përmes një letre drejtuar  Lindita Nikollës, politikani demokrat kërkon që...

Pas Shqipërisë, Vjosa Osmani udhëton drejt selisë së NATO-s në Bruksel

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar drejt Brukselit. Ajo pritet që të zhvillojë një takim me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Pritet...

Diplomati amerikan takon Lindita Nikollën: Reforma në drejtësi është thelbësore për Shqipërinë

David Wisner, i Ngarkuari me Punë i SHBA në Tiranë, është takuar këtë të mërkurë me kryeparlamentaren Lindita Nikolla për të diskutuar fillimin e...

ISP: Koha për reformë në legjislacionin zgjedhor, në përfaqësim dhe mbi partitë politike

Instituti i Studimeve Politike përshëndet mesazhin e Presidentit të Republikës Bajram Begaj dhe kryetares së Kuvendit Lindita Nikolla lidhur me nevojën emergjente të reformës...

Nikolla njohu Bashën, Bardhi: Ta harrojë PS që do zgjedhë kreun e grupit të PD-së; kryeparlamentarja: Po bëheni qesharakë

Gazment Bardhi ka marrë fjalën e tij në Kuvend pasi kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla njohu Lulzim Bashësn si kreun e Grupit Parlamentar të...

Lajmet e fundit