Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
0.5kmh
75 %
Die
25 °
Hën
25 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

ligji

E vërteta e dënimit me 3 vite burg për parakalimin e gabuar

Mediat dhe opinion publik janë njohur ditët e fundit me një nen specifik të Kodit të ri Penal që po përgatit Ministria e Drejtësisë,...

Viktimat e krimit do kompensohen nga shteti, 1.9 miliardë lekë nga buxheti deri në 2030

Ministria e Drejtësisë ka nxjerr për konsultim publik projektvendimin për për miratimin e Strategjisë Ndërsektoriale për Mbrojtjen e Viktimave të Krimit. Në thelb, kjo...

Eksperti IT pyet Ramën: Nëse specialisti i Kadastrës në Durrës merret me pronat e Tiranës, kur kapet në korrupsion kush shkon në burg?!...

Kryeministri Edi Rama ka thënë sot se sistemi i përpunimit online të kërkesave në Kadastrën Shqiptare funksionon normalisht dhe gjeneron të dhëna në kohë...

Qeveria gjermane miraton ligjin për përdorimin e kanabisit

Qeveria gjermane miratoi një plan këtë të mërkurë për të legalizuar disa përdorime rekreative të marijuanës, duke hapur rrugën për të lejuar të rriturit...

Presidenti Begaj kalon në heshtje ligjin për mjekësinë dhe legalizimin e kanabisit

Presidenti Bajram Begaj aprovoi me heshtje ligjin i cili detyron studentët e mjekësisë që të punojnë nga 2 deri në 5 vite në spitalet...

Ligji për studentët e Mjekësisë, Kushi: Kanë mundësi zgjedhje, kjo politikë përdoret dhe në BE

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka folur në Komisionin Parlamentar në lidhje me ligjin për studentët e Mjekësisë, të cilëve do u mbahet diploma...

Rritet numri i të miturve në konflikt me ligjin në Shqipëri

Të dhënat zyrtare flasin për një rritje në Shqipëri të procedimeve penale për të miturit në konflikt me ligjin. Veprat penale lidhen kryesisht me...

Ina Zhupa citon ligjin: Alfred Peza, kapje politike e RTSH! Ka qenë deputet në legjislaturën e kaluar

Deputetja demokrate Ina Zhupa e quan kapje politike të Radio Televizionit Shqiptar emërimin e Alfred Pezës në postin e drejtorit të Përgjithshëm. Duke cituar...

Berisha thirrje për protesta: Jam i bindur që qindra mijëra shqiptarë që votuan për opozitën do të ngrihen

Ish-kryeministri Sali Berisha, nga foltorja e Kuvendit ka bërë thirrje për protesta. Sipas tij mënyra e vetme për të ndaluar kryeministrin Edi Rama që...

“Fondet nuk duhet të varen nga humori i disa njerëzve”, Armand Duka: Kemi 10 herë më shumë sportistë dhe marrim 0 lekë!

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbolli, Armand Duka kërkon që të ketë një ndarje në përqindje në buxhetin e përcaktuar në ligjin për bastet,...

Lajmet e fundit