Tirana
scattered clouds
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
31 %
4.6kmh
40 %
Pre
33 °
Sht
34 °
Die
25 °
Hën
30 °
Mar
31 °
E premte, 22 Shtator, 2023

TAG

ligji i luftes

Kreu i Fondacionit Çamëria: Ligji i luftës nuk hiqet, shqiptarët kanë prona në Greqi

Alket Veliu, Kryetari i Fondacionit Çamëria “Hasan Tahsini” shprehet se ligji i luftës me Greqinë ekziston dhe në qëndrimin e tij, ai thotë se...

“Shfuqizimi i ligjit të luftës të bëhet sa më shpejt”, ministri grek Dendias: Çështja e detit do shkojë në Hagë (Çfarë u tha për...

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias ka folur në një konferencë të përbashkët me ministren Olta Xhaçka në lidhje me temat që diskutuan. Dendias foli...

Ukraina merr vendimin: Ndalohen meshkujt nga 18 deri në 60 vjeç që të largohen nga vendi

Ukraina ua ka ndaluar meshkujve nga 18 deri në 60 vjeç që të largohen nga vendi, për shkak të sulmeve ruse në territorin e...

Gazetarja greke e pyet për marrëdhënien me Turqinë, Edi Rama e vë në siklet: Je xheloze? (Deklarata për ligjin e luftës dhe detin)

Kryeministri Edi Rama është duke marrë pjesë aktualisht në Forumin ekonomik që mbahet në Maqedoninë e Veriut. Fokusi kryesor është e ardhmja europiane e...

‘Greqia nuk e heq ligjin e luftës’, Idrizi: I ka tentakulat brenda politikës shqiptare

'Tentakulat e Greqisë atëherë e sot janë brenda politikës shqiptare', kështu deklaroi Shpëtim Idrizi, kreu i Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet gjatë një...

Greqia i paraqet Shqipërisë draftin për heqjen e ligjit të luftës

Viti 2018 pritet të jetë viti që do të zgjidhë çështjet që kanë tensionuar marrëdhëniet Shqipëri-Greqi. Marrëveshja për detin Shqipëri-Greqi, nuk i jep asnjë...

Kotzias flet nga Moska për problemet me Shqipërinë: Do t’i zgjidh para se të shkoj me pushime

Ministri i Jashtëm grek Nikos Kotzias është takuar sot në Moskë me homologun rus Sergei Lavrov gjatë një vizite zyrtare. Lavrov...

Zbulohet E FSHEHTA për ligjin e luftës: Traktati i miqësisë Greqi-Shqipëri skadoi para dy ditësh

Në fakt skadimi kohor i këtij traktati si forma më e lartë e bashkëpunimit mes dy shteve ka kaluar në heshtje dhe arsyet...

Ministri Bushati tregon shifrën: Sa prona shqiptarësh në Greqi mund të merren pas heqjes së Ligjit të Luftës

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka shpjeguar se nga heqja e Ligjit të Luftës janë tre kategori që përfitojnë. Ato janë...

Bushati: Heqja e Ligjit të Luftës s’ka lidhje me pronat e çamëve. Ja si do funksionojë

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka shpjeguar se çfarë pasojash do të sjellë heqja e Ligjit të Luftës nga pala greke. Bushati...

Lajmet e fundit