Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
32 °
Mër
29 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

Lideri kinez

Telefonata Xi-Zelensky, kryeministri ukrainas flet për “një fazë të re” dhe e quan “shumë frytdhënëse”

Biseda midis presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky dhe homologut kinez Xi Jinping ishte "shumë frytdhënëse" dhe mund të hapë një "fazë të re" bashkëpunimi midis...

Pas vizitës në Moskë, Zelensky fton liderin kinez të shkojë dhe në Ukrainë

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ftoi zyrtarisht liderin kinez Xi Jinping për të vizituar Ukrainën, në një intervistë për Associated Press të botuar të mërkurën. “Ne...

Udhëheqësi kinez Xi Jinping mbërrin në Moskë, i pari që ku nisi lufta në Ukrainë

Lideri kinez Xi Jinping ka zbarkuar në Moskë për një vizitë tre-ditore ku do të takohet me homologun e tij rus, presidentin Vladimir Putin....

Lajmet e fundit